„Šemíci“ jsou na něj zvyklí, vyhovuje jim. Zato soupeřům ne. Na výsledcích je to vidět. V uplynulé sezoně se Slavoj zachránil v ČFL díky bodům nasbíraným doma, zato venku jako jediný nevyhrál. Bylo veřejným tajemstvím, že většina soupeřů přeje Vyšehradu sestup, ten se ale i se svou umělkou ve třetí lize zachránil.

V nové sezoně má Vyšehrad „našlápnuto“ k podobné bilanci. V úvodu utržil debakl 1:5 v Ovčárech, ve 2. kole zdolal doma 1:0 Varnsdorf.

„Nechci se vymlouvat, ale zdejší umělka byla pro nás hendikepem. Veškerá mužstva, která na tomto hřišti chtějí kombinovat, to mají složité. Povrch je pomalý a když hrajete do uzavřené obrany, vyhovuje to soupeři,“ uvedl kouč Varnsdorfu Zbyněk Busta.

„Měli jsme víc šancí, vyhráli jsme zaslouženě, mám z toho dobrý dojem. Oproti zápasu v Ovčárech jsme se zlepšili v důrazu,“ řekl nový trenér Vyšehradu Jan Berger.

„Povrch je pomalý. Hrajete-li do uzavřené obrany, vyhovuje to soupeři.“
Zbyněk Busta, trenér Varnsdorfu

Jeho svěřenci sice v úmorném vedru zase tolik agresivitou nepřekypovali, důrazní byli však v pravou chvíli na pravém místě. Čtvrt hodiny před koncem se o jediný gól zápasu postaral podhrotový útočník Tomáš Pechar.

„Kamil Matuszny vystřelil, zblokovaný míč se dostal k Jirkovi Nadrchalovi, který mi krásně přihrál a pak jsem to tam už dotlačil, i když nadvakrát,“ popsal rozhodující moment autor gólu.

V závěru měl obrovskou šanci vyrovnat hostující Stehlík, gólman domácích Petr Víšek se ale vyznamenal. „Ani nevím, jak jsem to chytil,“ přiznal po zápase. „Od toho tam brankář je. Zachytal dobře,“ poznamenal Berger.

Snad si mě někdo všimne, věří Pechar

Čtvrt hodiny před koncem zápasu ČFL s Varnsdorfem dal jedinou branku zápasu, která zajistila podceňovanému Slavoji Vyšehrad tři body.

„Hodně důležitý gól. Po ostudě, co jsme předvedli v Ovčárech, jsme se potřebovali zvednout. O třech bodech ani nemluvě. Vydřeli jsme to,“ řekl po boji muž utkání Tomáš Pechar.

Mnohými jste pasováni na kandidáta sestupu. Co vy na to?
To ne, máme dobrý tým. Práce z tréninku by se nám měla vrátit, snad teď zabereme i venku.

Jenomže v loňské sezoně jste byli v ČFL jedinými bez výhry venku.

To musíme napravit, abychom zase nehráli do posledního kola o záchranu. Právě teď je k tomu možnost, hrajeme venku s béčkem Žižkova a pak v Hlavici.

Vyšehrad vyměnil trenéra, jak se vám hraje pod Janem Bergerem?
Posunul mě ze středu zálohy trochu víc dopředu, to mi vyhovuje. Ale velký rozdíl to není. Stejně jako předtím musíme makat.

V létě vás zkoušely druholigové Vítkovice, že?

Bylo nás víc, koho zkoušely druholigové kluby. Kromě mne byl ještě Nadrchal ve Vlašimi a Janda v Čáslavi. Nevyšlo nám to, tak jsme se zase sešli tady. Na jednu stranu mě to mrzelo, ale na druhé straně Vyšehradě se mi líbí. Vždyť sem Pražák, odchovanec Sparty. Budu dál usilovat o to, aby si mě některý klub z profesionálního fotbalu všiml.