Měl to být odrazový můstek vstříc lepším zítřkům. Místo toho se fotbalisté třetiligového Vyšehradu i nadále krčí na dně ČFL.

Poslední tým tabulky prohrál v pražském derby na Motorletu 1:2, debut nového kouče „Šemíků“ Jiřího Formánka tak dopadl mizerně. „Nastoupil jsem do nabourané lodi a musíme se z toho dostat. Naštěstí je dost času na opravu,“ vyšvihl metaforu Formánek, loni úspěšný kouč Sparty Krč.

Chyběl střed pole

Formánek převzal tým po odvolaném Janu Bergerovi minulý týden, času na přípravu tak bylo pramálo. „Některé prvky, které jsme na tréninku dělali, se v naší hře objevily, ale ne v takové míře, jak bych si představoval,“ prohlásil.

Formánek navíc postrádal dva středové mozky týmu. „Dubský a Matuszny nebyli k dispozici, což byla velká ztráta, ale musíme pracovat s tím, co je, a nemá cenu se na jejich nepřítomnost vymlouvat.“

Krásný lob nestačil

I přes hráčskou absenci a možná i nízké sebevědomí z předešlých nezdarů vyběhl Vyšehrad na Motorlet zhurta a dočkal se. Ve 28. minutě Pechar pohotovou střelou přeloboval brankáře domácích. „Jirka Nadrchal nastřelil brankáře a od něj se to odrazilo přímo ke mně,“ popsal Pechar nejhezčí moment utkání.

Jenže Motorlet ještě do poločasu stačil otočit a výsledek 2:1 nakonec byl i definitivní. „Jsem rád, že jsme se dokázali zvednout a že si kluci uvědomili, o co jde,“ řekl trenér Motorletu Luděk Kokoška.

STANISLAV NOVOTNÝ