Fotbalisté pražské Admiry si s chutí zastříleli v Hřebči, kterou porazili 6:2. Když v polovině zápasu domácí srovnávali na 1:1, byli ještě optimističtí, ale hosté se ještě do konce poločasu trefili dvakrát a bylo rozhodnuto.

„Soupeř byl sympatický a houževnatý. Jsem rád, že nemáme žádného zraněného,“ konstatoval trenér Admiry Karel Jeřábek, jenž vyjma dvou hráčů poslal na hřiště sestavu, s níž počítá do mistrovských bojů.

Roli favorita potvrdil Vyšehrad ve Štěchovicích, ale výhra 2:1 se nerodila lehce. Divizní nováček se ukázal jako srdnatý soupeř a Pražanům zatápěl. V 66. minutě domácí snižovali na rozdíl dvou gólů a vytvořili si další šance, vyrovnání se ale nedočkali.

„Bojovali jsme až do konce, místy jsme měli i navrch. Útok jsme posílili na tři hráče a vyrovnání viselo ve vzduchu. Škoda, že se nám nepovedlo zápas dovést do penalt, za výkon jsme si to zasloužili,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců štěchovický trenér Jaroslav Dolejš.

Uhříněves to měla na domácím trávníku proti Zápám také těžké a musela překousnout porážku 1:2. Hosté se trefili dvakrát v rozmezí mezi 61. a 66. minutou, ale domácí vrátil zpět do hry snížením v 77. minutě Nikl. Další šance ale zůstaly nevyužity a do poháru se tak Uhříněvesští nepodívají.

Výsledky: Štěchovice – Vyšehrad 1:2 (0:1). Branky: 66. Novák – 44. Pechar, 53. Horkavý. Hřebeč – Admira 2:6 (1:3). Branky: 34. Marc, 86. Zvonič z penalty – 7. Kubice, 40. Vosický, 42. Peťha, 73. Mičko, 75. Kokoška, 78. Čmela. Uhříněves – Zápy 1:2 (0:0). Branky: 77. Nikl – 61. Chrobák, 66. Kučera.

Příští víkend je na programu první kolo poháru Ondrášovka cup a kromě dvou postupujících z předkola do něj zasáhne pražská čtyřka – Přední Kopanina, Meteor, Vltavín a střížkovští Bohemians.

Úvodní kolo pak přinese pro týmy z hlavního města tento los: Admira – Kladno, Vyšehrad – Hořovicko, Roudnice nad Labem – Bohemians, Přední Kopanina – Králův Dvůr, Meteor – Chomutov a Litol – Vyšehrad.