Rozhodly o tom dubnové testy laboratoře ISA sport. „V neděli jsme oficiálně předali majiteli Vyšehradu certifikát o způsobilosti hřiště s vyhovujícími parametry pro mezistátní zápasy,“ říkal Michal Vokáč, jednatel společnosti Envos, která stavbu provedla. Vyšehrad je tak připraven hostit mezistátní utkání všeho druhu. Ani umělý povrch moskevského pětaosmdesátitisícového megastadionu Lužniky nemá tak kvalitní umělou trávu jako Vyšehrad!

„Ten totiž nevyhovuje dva roky starým normám, byť tamní povrch je dobrý,“ upřesnil Vokáč. „Pokud je umělý trávník správně položen na správném podkladu, je jeho životnost patnáct až dvacet let,“ prozradil Vokáč. „Podle nové normy FIFA jde o první certifikované hřiště s umělým trávníkem ve střední Evropě.“ Celá rekonstrukce hřiště přišla pražský klub na 12 milionů korun, z čehož tráva a písek stály zhruba polovinu.

Samotný nedělní zápas 19. srpna 2007ale Vyšehradu nevyšel, v derby podlehl béčku Slavie 0:1. Rozhodnutí padlo dvě minuty před koncem, domácí hráč Pospíšil nešikovně atakoval Jablonského a Necid z penalty nedal gólmanovi Slavoje Skálovi žádnou šanci. „Prokázal, že mu nechybí sebevědomí,“ řekl kouč vítězů Daniel Šmejkal. „Soupeř hrál dobře, ale v závěru se tentokrát přiklonilo štěstí k nám,“ uznal. „Máme potíže se složením stoperské dvojice, z týmu odešel Müller a Tlustý je zraněn,“ vysvětlil kouč domácích Jiří Hruška. Po roční pauze tak musel strávit první domácí prohru.