Na stadionu v Edenu platí od víkendového ligového zápasu s Bohemians 1905 nová bezpečnostní opatření. Vedení klubu jimi zareagovalo na opakující se výtržnosti fanoušků, které vyvrcholily vhozením světlic do sektoru hostů při duelu s Olomoucí a následným uzavřením hlediště pro utkání s Libercem.

Diváci se od utkání s Bohemians už nemohli pohybovat po celém stadionu, ale jen ve vymezeném sektoru, do kterého mají vstupenku. Klub také vyhlásil nulovou toleranci pyrotechnice a na zápas s "Klokany" zakázal i jakoukoli choreografii. Právě pod plachtou se při utkání s Olomoucí schovali a převlékli chuligáni, kteří naházeli světlice do sektoru hostů.

Několik desítek radikálních fanoušků ze severní tribuny, kde "sídlí" kotel, proti novým opatřením v Edenu protestuje. Na přání představitelů tribuny po zápase neproběhla tradiční děkovačka s hráči jako obvykle za bránou, ale u východní tribuny.

Sektorizace stadionu má trvat do 10. září, kdy bude stadion kompletně vybaven novými technologiemi a kamerovým systémem, který umožní individuální postup proti případným výtržníkům. Klub je ale připraven pod dvěma podmínkami neprůchodnost jednotlivých částí zrušit už na Kluž.

Vstřícný krok fanouškům


"Nabízíme vstřícné gesto těm tisícům fanoušků, kteří v sobotu fandili na tribuně sever a dalších tribunách a mají svůj klub skutečně v srdci. Jsme připraveni zrušit sektorizaci již na zápas s Kluží a umožnit plnohodnotné fandění za dvou předpokladů. Představitelé tribuny sever se pro tento zápas veřejně zaváží k nepoužívání pyrotechniky a umožní obsazení schodů stevardy, za které je klub v zápasech UEFA dlouhodobě narůstajícím způsobem finančně sankcionován," uvedl klub v prohlášení.

Zástupci severní tribuny v prohlášení na sociální síti tvrdí, že do "kotle" chodí tolik různých skupin a lidí, že není v jejich silách mít stoprocentní kontrolu nad všemi.

V zápase s Bohemians chtěli ukázat atmosféru bez organizované severní tribuny. "Nevyhlašujeme, že naši neaktivitu v domácích duelech nadobro rušíme, jen nabízíme odklad na zápas s Kluží podmíněný dalším jednáním a určitými zárukami. Uvědomujeme si, že zápas s Kluží je historickou chvílí. Chceme odložit spory," uvedli zástupci tribuny.

"Chceme o opatřeních jednat, ale zároveň jsme ochotni ustoupit a plně Slavii podporovat proti Kluži. V takovém případě ale požadujeme, aby se klub veřejně zavázal, že bude nadobro zrušena sektorizace, bude nám opět zpřístupněn sklad s bubny, vlajkami a aparaturou, že se zdrží osočování tribuny sever na sociálních sítích a webu a naše jednání budou napříště probíhat osobně a bude z nich pořizován veřejně dostupný zápis," dodali zástupci severní tribuny.

Slavia bude ve středeční odvetě hájit náskok 1:0 z úvodního venkovního duelu a k postupu by jí stačila i remíza. Červenobílí budou útočit na druhou účast v základní skupině Ligy mistrů a první od roku 2007.