„Myslím si, že ne. My vnímáme i to, co se děje na tribunách mezi fanoušky. Mluvím za sebe nebo co se tak s kluky bavíme, derby je pro nás víc," řekl třiatřicetiletý útočník na tiskové konferenci.

I před sobotním vrcholem 23. ligového kola je mezi pražskými rivaly značná propast. Druhá Sparta má totiž před jedenáctou Slavií v tabulce náskok 26 bodů. „Myslím, že bodový zisk úplně neodpovídá tomu, co předvádí. Čeká nás těžký soupeř. Myslím, že Slavia hraje dobře do obrany, docela tvrdě, takže to nebude nic jednoduchého," upozornil Lafata.

Pokud mu to zdraví dovolí, nastoupí proti němu opět řízný obránce a kapitán „Sešívaných" Martin Latka. „Nemyslím, že derby je o soubojích Latky s Lafatou, je to souboj Sparty a Slavie. I ty zákroky k derby patří. Je to vyhecované, plný stadion, takže myslím, že to nikdy nevybočilo z toho férového rámce," konstatoval reprezentační útočník.

Sparta si musí dát pozor na Škodu

V sobotu v Hradci Králové (3:0) ukončil čtyřzápasový střelecký půst a připsal si jubilejní 150. zásah v nejvyšší soutěži. „Doufám, že mi ten gól trošku pomůže, ale hlavně ať vyhrajeme," přál si bývalý hráč Českých Budějovic, Jablonce či Austrie Vídeň.

Proti Slavii má jako fotbalista Sparty stoprocentní ligovou bilanci čtyř vyhraných utkání a za poslední dvě derby vstřelil tři branky. „Rádi bychom tu vítěznou šňůru prodloužili. Bude to těžké, ale doufám, že se nám to povede," uvedl Lafata.

Hlavní ofenzivní zbraní Slavie by měl být na Letné útočník Milan Škoda, který s 13 zásahy vede ligovou tabulku střelců. „Myslím, že má zatím parádní sezonu. Jestli to je jeho životní, nevím, to by musel říct on. Sice nejsou asi tam, kde by chtěli být, ale jsou aspoň tam díky němu, protože dal gólů opravdu hodně," dodal Lafata, který se v tomto ročníku prosadil dvanáctkrát.

Čtěte také: Lavička je před derby opatrný, v minulosti mu srazilo vaz: Respekt máme