Jan Morávek či Daniel Huňa. To jsou asi dvě nejznámější z řady jmen, jež by se teoreticky mohla brzy ocitnout na soupisce nováčka I. fotbalové ligy Bohemians Praha. A možná nejen teoreticky.

„V pondělí podáme na fotbalový svaz podnět k přeregistraci práv našeho klubu na FC Bohemians Praha, a. s., tedy na původní klub, který je také jediným nositelem historie Bohemky,“ uvedl šéf Bohemians Praha Karel Kapr.

A právě zmíněná největší hvězda druholigových Bohemians 1905 Morávek či nejlepší kanonýr I. ligy Huňa (nyní v Příbrami) byli registrováni ve vršovickém klubu v době, kdy přerušil svoji činnost.

Tzv. původní Bohemka zásluhou svého majitele podnikatele Michala Vejsady oficiálně nikdy nezanikla, nicméně je stále v konkurzu. „A my ji chceme po třech a půl letech z konkurzu vyvést, vyplatit všechny věřitele a pokračovat v tradici a historii Bohemians,“ sdělil Kapr.

Bohemians Praha přezimují s 19 body na 11. místě II. ligy, Bohemians 1905 vedou II. ligu. Co bude dál?

Kapr chtěl obě Bohemky sloučit, Vršovičtí třikrát odmítli. Jeho klub má velmi dobré předpoklady udržet se v nejvyšší soutěži, a tak se uvažuje o stavbě nového stadionu, aby klub získal domácí prostředí a jeho fotbalisté nemuseli jako dosud putovat ze Střížkova do Horních Počernic nebo na Žižkov.

Bohemians 1905 vážně hrozí, že budou muset opustit stadion v ďolíčku a teď je možná čekají i komplikace administrativního rázu. Pokud Vršovičtí neuspějí, mohou mimo jiné ztratit i svoji obletovanou mladou hvězdu.

„My se ale ničeho takového neobáváme. Podobné spekulace ze strany pánů Kapra a Vejsady zaznívají už tři roky a dosud se nic neudálo. Bohemians 1905 se soustředí především na fotbal,“ uvedl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.