"Přiznám se, že Lyon jsme si příliš nepřály. Ale nemůžeme si stěžovat, vždyť jsme ve čtvrtfinále Ligy mistrů," uvedla na klubovém webu kapitánka Slavie Blanka Pěničková. "Věřím, že si dvojzápas užijeme a uděláme vše pro to, abychom Francouzky potrápily," dodala.

Slavia na cestě za historickým úspěchem vyřadila Bröndby (4:1, 0:1) a poté si poradila se Zvezdou Perm (2:1, 0:0). Do osmifinále prošla jako druhý český celek: navázala na Spartu ze sezony 2005/2006, kdy se však osmifinále hrálo ve skupinách.

Nejlépe střílející tým

Fotbalistky Lyonu vyhrály Ligu mistryň v letech 2011 a 2012 a ve čtvrtfinále ještě nikdy neprohrály. Nastupuje za ně také norská útočnice Hegerbergová, která s osmi brankami vede pořadí střelkyň soutěže. Ze slávistek je nejlepší s třemi góly Petra Divišová.

"V letošním ročníku Ligy mistrů jsou nejlépe střílejícím týmem. Mají výsledky, vyhrávají největším rozdílem. Letos jsou opravdu silné, navíc vedou francouzskou ligu," přidala Pěničková.

Ve zbývajících čtvrtfinále se utkají obhájce titulu a s čtyřmi triumfy nejúspěšnější celek Ligy mistryň Frankfurt se švédským Rosengärdem, Wolfsburg s Brescií a Barcelona s Paris St. Germain. Z poslední španělsko-francouzské dvojice vzejde semifinálový soupeř Slavie nebo Lyonu.

Čtěte také: Slávistky zvládly mrazivou bitvu a zahrají si čtvrtfinále Ligy mistryň