Ano, jde pouze o zápas zimní přípravy, ale po tak dlouhém čekání je to pro svěřence trenéra Martina Pulpita velice důležité. V prvním zimním duelu totiž Žižkovští jen remizovali s divizními Velkými Hamry 1:1.

"Po tomto zápase jsem hráčům něco musel v kabině říct. Připomněl jim, že naše situace není jednoduchá a že reprezentují klub, který má tradici, historii, fanoušky. A že pokud budou k zápasům přistupovat takto, nemáme šanci na záchranu," vypráví Pulpit.

Fotbalisté Loko Vltavín se zatím připravují bez hlavního trenéra Tomáše Freislera.
Freisler se proti trestu etické komise odvolal, Vltavín zatím vede jeho asistent

Hráči mu začali dělat alespoň trochu radost. "Od minulého pondělí výrazně změnili přístup a ve čtvrtek po dalším těžkém kondičním tréninku jsem jim za to poděkoval. A v utkání v Přepeřích to bylo vidět. Ne že bych byl se vším spokojený, ale pohyb a chtění byl daleko větší než proti Velkým Hamrům," pokračuje náročný a zkušený kouč.

Během zápasu hráče burcoval, dával jim úkoly a hecoval je, zkritizoval i pochválil. "Vždy říkám, že trenér má v zimě šetřit síly na koučování v mistráku. S Velkými Hamry jsem nepromluvil za celý zápas, ale teď jsem cítil, že to má být odkoučované. Nemáme ve svém středu hráče, kteří by to verbálně dirigovali, tak jsem musel. A jen jsem nekritizoval. Hráči dostávají hodně do těla a i tak naplnili naše očekávání a podali kvalitní výkon," chválí Pulpit.

K dalšímu zápasu nepojede jeho tým až tak daleko, v sobotu 22. ledna od 11 hodin se představí na hřišti Slavoje Vyšehrad.

Dukla na závěr xaverovské skupiny Tipsport ligy porazila béčko Sparty 3:2.
Tipsport liga: Dukla udolala mladíky Sparty