„Všechno nasvědčuje tomu, že je tomu tak. Že přepadení má souvislost se zasedáním výkonného výboru,“ řekla Deníku oběť incidentu, už s hlavou sešitou v jedné z pražských nemocnic, zlomenými prsty a zlomeným zápěstím.

„Loupežný motiv napadení byl dosavadním šetřením vyloučen. Policie se zabývá i skutečností, že by tento útok mohl souviset s výkonem profese napadeného,“ přiznala Andrea Zoulová, pražská policejní mluvčí s tím, že policie opravdu byla přivolána k bytu oběti.

Z náznaků, v kterých napadený mluvil, vyplývá, asi toto: na to vše mohly mít zásadní vliv jeho spory s Romanem Berbrem, předsedou Plzeňského krajského fotbalového svazu a členem komise rozhodčích v řídící komisi pro Čechy. Včera se mělo na výkonném výboru o zrušení této komise hlasovat.

„Pro mě je to naprostý šok a byl bych rád, aby se to alespoň netýkalo fotbalu. Pokud ano, tak je to hrozně smutné. (Oběť) je pro mě člověk, který pro fotbal žije. Ale tohle je velká síla, od toho už není daleko ke střílení,“ uvedl sportovní ředitel divizního celku Horních Měcholup Jiří Jindra, známý zbitého muže.

Podle oficiálního vyjádření Českomoravského fotbalového svazu se jedná o „bezprecedentní a odsouzeníhodný čin­.“

Policie hledá dva muže, 180 centimetrů vysoké, oblečeni v tmavých bundách, kteří byli maskovaní kapucami a šátky.

A „ostře sledované“ 39. zasedání výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu bylo přeloženo na středu 8.dubna. Proběhne?

JAN HAMRNÍK, DENIS POSTLER