Fotbalový talent Ladislav Volešák tak od konce minulého týdne patří do „sešívaného“ kádru. A na soustředění v Krkonoších polyká s týmem tréninkové dávky. „Potřebuju fyzičku jako sůl,“ říká odchovanec letenského klubu, který strávil uplynulou sezonu na hostování v Českých Budějovicích.

Třiadvacetiletý záložník odehrál v nejvyšší soutěži 33 zápasů, v nichž vstřelil šest branek.

Fotbalově jste vyrostl ve Spartě. Přestup do Slavie je tedy hodně výjimečný krok…

Sparta o mě zájem neměla. A Slavii beru jako další posun vpřed. Tým hraje pravidelně o titul, bojuje v evropských pohárech. A teď je tu i vidina nového stadionu.

Takže jste s letenským koučem Michalem Bílkem probíral své další účinkování ve Spartě?

Právě že ne. Na podzim, když se mi dařilo na hostování v Budějovicích, mi volal po každém zápase. Teď na jaře to bylo slabší a poté co jsme Spartu porazili, se mi neozval vůbec.

Pojďme ke Slavii. Za týmem jste dorazil v pátek. První seznamování tedy už asi proběhlo?

Samozřejmě. A nemůžu si na nic stěžovat. Kluci mě přijali úplně v pohodě. Samozřejmě, že proběhly i narážky na moji sparťanskou minulost.

Třeba…

Prý budu platit dvojnásobné zápisné. (smích)

Jakou roli sehrál v přestupu váš otec, který se údajně zná s generálním ředitelem Slavie Petrem Doležalem?

Pan Doležal se od mého táty dozvěděl, že ve Spartě už nechci pokračovat a začal jednat. A do týdne bylo všechno upečený.

Loňskou sezonu jste strávil na hostování v Českých Budějovicích, kde se vám dařilo. Nechtělo se vám na jihu Čech pokračovat i nadále?

Je pravda, že Budějovice mi přirostly k srdci. Ale Slavia je velký klub, který může být tím dalším krokem vpřed v mojí kariéře.

Už jste stačil s novým trenérem Karlem Jarolímem probrat vaši úlohu v týmu?

Rozhovor zatím neproběhl. Teď nabíráme hlavně fyzičku. Herní záležitosti přijdou na řadu později.

Ale se staronovou posilou „sešívaných“ Vladimírem Šmicerem jste se asi stačil poznat…

Ano. Je naprosto úžasné ho pozorovat při tréninku. Už v Českých Budějovicích jsem měl tu čest zahrát si vedle Karla Poborského, teď mám možnost spolupráce s dalším skvělým fotbalistou.