Roky fotbalisté Loko Vltavínu paběrkovali v divizních soutěžích, aby se v této sezoně nadchli k velké ofenzivě, kde válcují soupeře jako dobře namazaná lokomotiva. Po devíti kolech Vltavín senzačně vede divizi B s 21 body a skóre 12:1. O víkendu výsostnou pozici uhájil před druhým Kladnem B po výhře ve vzájemném duelu 1:0.

„Tento zápas byl zlomový, podzim bychom už měli dohrát na vrchu tabulky,“ řekl trenér Lokomotivy Radek Kronďák. Výsledky nenechávají chladnými ani činovníky klubu. „To neřeším. Mým cílem je divizi vykopat, záleží pak na vedení, zda bude třetí ligu chtít,“ pousmál se kouč lídra. Přitom na začátku letní přípravy byl tým z Holešovic zralý „na ručník“. „Začínali jsme s osmi hráči! Ale vše zlé je k něčemu dobré. Pro vedení najednou nebyl problém kohokoli přivést. Vzpomínám, jak si Standa Vlček ze Slavie zoufal, že jich bylo na prvním tréninku osm. A dnes hraje v Seville zápas Ligy mistrů. Moje malé déja vu,“ srovnal Kronďák.

Další porovnání se Slavií snese démon mezi třemi tyčemi Jaroslav Tesař, jenž směle konkuruje čarodějovi sešívaných Martinu Vaniakovi. Drží z devíti utkání neuvěřitelných osm nul a 540 minut čistého konta. Paradoxem je, že přišel na hostování z Kladna. „Jarda je skvělý gólman, bylo by sportovní barbarství držet ho na Kladně, aby nechytal,“ uznal lodivod poražených Stanislav Hejkal.

Stačilo však, aby malý skřítek neposeda trochu více nahlodal nejistotu kouče domácích a Tesař by proti svým nenastoupil.

„Rozmýšlel jsem se, zda ho postavím. Jarda s nimi jednou týdně trénuje. Bál jsem se přehecovanosti. Nakonec chytil tři góly,“ pochvaloval si Kronďák. Příští víkend se Loko poměří s dalším ligovým béčkem, a to v derby s Bohemians 1905 B.