Fenomén Vlček ve Slavii funguje dál

MOST - Další parádní střelecké vystoupení Stanislava Vlčka a pomoc ze strany rozhodčích. Takového společného jmenovatele mělo první ligové vystoupení Slavie po historickém postupu do Ligy mistrů.

3.9.2007

VLČEK JE PŘI CHUTI. Útočník pražské Slavie posunul ve středu svůj tým do Ligy mistrů a včera přispěl dalšími dvěma góly k vítězství v Mostě.Foto: GetPhoto/Martin Malý

V Mostě předvedla nejhorší výkon sezony, přesto vyhrála 3:2 a udržela se v čele tabulky.

„Od některých svých hráčů jsem čekal víc,“ musel konstatovat slávistický kouč Karel Jarolím. Proti výkonu kapitána Vlčka ale nemohl namítnout vůbec nic.

Ve 22. minutě se trefil po rohu Kalivody a hlavičce Brabce, sedmnáct minut poté skóroval znovu. Ve třetím soutěžním zápase se trefil popáté.

„Jenže jeho druhý gól padl z ofsajdové pozice, jak potvrdil i televizní záznam,“ podotkl mostecký trenér Robert Žák.

Bohužel pro jeho mužstvo verdikt sudích vrátit nejde. Během zápasu se Žák pořádně rozčílil ještě jednou. To když rozhodčí Kocián neodpískal dvě minuty po obrátce evidentní ruku Brabce ve vlastním pokutovém území.

Most překvapivě vedl po pátém letošním zásahu makedonského šutéra Goce Toleskiho. Pro Vaniaka v brance Slavie, který do metropole přišel právě z Mostu, tak utkání nezačalo nejlépe.

A mohlo být ještě mnohem hůř. To kdyby po půlhodině hry Toleski hlavou lépe zamířil a netrefil se z penalty Vaniakovi jen do náruče. Nebo kdyby chvíli před poločasem Pilař neusměrnil míč vedle prakticky z brankové čáry!

Zranění mladí dravci Janda se Švecem (kvůli zraněnému palci bude mimo hru čtrnáct dní) zůstali jen na tribuně a záložní řada Slavie příliš nefungovala. Ani doposud vždy skvělý střed obrany se nevyznačoval jistotou jako obvykle. „Máme co zlepšovat, ale tři body se počítají,“ shrnul Vlček. Branka střídajícího mosteckého Webstera v poslední minutě totiž na slávistickém triumfu už nic nezměnila…

Žádná nová série, usmíval se střelec Vlček

Spalovač šancí. Takto nelichotivě Stanislava Vlčka mnozí ještě nedávno titulovali. Jenže momentální bilance slávistického kapitána jim zacpává ústa. Tři zápasy, pět gólů. K tomu dvakrát po sobě dvě branky v jediném utkání.

„Nemluvil bych o nějaké sérii, prostě mi to tam začalo padat,“ usmíval se velký dříč po ligovém duelu v Mostu, v němž stře-lecky exceloval. Především díky jeho střelecké potenci sešívaní zvítězili 3:2.

„Jsem moc rád hlavně za Standu. V situacích, v nichž si třeba dřív neporadil, si teď počíná velice dobře,“ chválil svého svěřence trenér Jarolím.

Ten ale i po prolomení střelecké smůly zůstal stejně skromný jako dřív. „První gól jsem dal prakticky do prázdné brány,“ prohlásil.

Ten druhý byl mnohem spornější. Slávistický kanonýr skóroval patrně v ofsajdové pozici. „To nemůžu hodnotit, nevím, jestli jsem byl v ofsajdu nebo ne. Ale jednou se mi zdálo, že mi roz-hodčí zase zvednul praporek, když neměl,“ upozornil Vlček.

Kromě jeho zásahů ale utkání ze slávistického pohledu příliš pozitiv nepřineslo. „Souhlasím, nastoupili jsme hodně vlažně, jako by se nám nemohlo nic stát,“ řekl forvard.

„Na druhou stranu je ale třeba ocenit, že jsme dokázali otočit utkání, v němž jsme prohrávali,“ připomněl Vlček skutečnost, která Slavii postihla teprve podruhé v sezoně.

Právě on dvěma zásahy otočil vývoj střetnutí, osm minut před koncem duelu se ještě trefil střídající Gaúcho. „A pak jsme si nechali v poslední minutě dát gól, to by se nemě-lo stávat,“ podotkl Vlček. „Naše výkony se musí rapidně zlepšit,“ uzavřel.

SIAD Most - Slavia Praha 2:3 (1:2)

Branky: 14. Toleski, 90. Webster - 22. a 39. Vlček, 82. Gaúcho. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Gallo. ŽK: Schut - Hubáček, Dřížďal. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Most: Acevski - Prášil (78. Webster), Jamrich, Hainault, Škoda - Da Silva (72. Bogdanov), Schut, Pilař (55. Jedinák), Trubila - Oboya, Toleski. Trenér: Žák.

Slavia Praha: Vaniak - Dřížďal, Brabec, Suchý, Hubáček (46. Belaid) - Krajčík, Volešák, Tavares, Kalivoda (56. Jablonský) - Vlček, Šenkeřík (69. Gaúcho). Trenér: Jarolím.

3.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár bytu na Jarově.
9

Požár v Praze 3 zničil obývací pokoj. Hasiči evakuovali 47 lidí

Geert Wilders.
4

Wilders v Praze: Proti migraci je třeba bojovat i zdí

Několik set lidí v Praze demonstruje proti projevům nenávisti

Několik set lidí se dnes odpoledne sešlo v pražských Roztylech na demonstraci proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran. Plánují pochod k pražskému TOP hotelu, kde se konference pořádaná hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) koná.