Jste vítězi Evropské konferenční ligy. Co tomu říkáte?
Stali jsme se, jak říkali všichni fanoušci, legendami, protože West Ham něco vyhrál po dlouhé době, za což jsme hrozně rádi. Budeme si to ještě dlouho užívat.

Utkání jste zlomili až v závěru. Věřil jste, že udeříte ještě před koncem základní hrací doby?
Věřil jsem, že dáme poslední gól v posledních minutách. Jsme v tom dobří. Jsme zvyklí z Premier League, že se tam hraje, dokud rozhodčí nepískne konec. Nejlepší je winner takhle na konci hrací doby, kdy už nemají moc času zareagovat. Fiorentina možná působila fotbalověji, nebo byla fotbalovější, ale my vyhráli. Takhle se finále hrají. Kdo vyhraje, je zapsaný do historie. To jsme dneska my.

Jaká je to tečka za nepodařenou sezonou?
Chtěli jsme jít v poháru co nejdál, jsme potřetí za sebou v Evropě pro příští rok, což je historický rekord pro West Ham. Víc bych to už nepodařenou sezonou nenazýval. I když jsme skončili čtrnáctí v Premier League, tak jsme se zachránili, což už byl potom cíl. Vyhráli jsme Evropu, nikoho už to víc nezajímá.

Jak vypadaly oslavy v kabině?
Zlili jsme to tam, pili jsme, zpívali, tančili, fotili, podepisovali dresy. Nic extra.

Odnesete si ze zápasu nějaký suvenýr?
Mám suvenýr na krku, nějaké fotky s kluky, dres. Za to jsem rád.

Kdo se na vás přišel podívat, když se hrálo doma v Praze?
Měl jsem tady všechny nejdůležitější lidi. Byla tady manželka, děti, mamka, taťka a rodina z manželčiny strany. Ti nejbližší tady byli, kamarádi, kteří mi pomohli na začátku kariéry.

Po utkání jste se na hřišti objímal s poraženým Antonínem Barákem. Co jste si říkali?
To zůstane mezi námi. To, že si nějaký pán v nějakém médiu vycucá něco z prstu, že Tonda nás kritizoval… Já se ho na to ptal a samozřejmě to není pravda. Nevím, kde se to vzalo. Jestli nás chtěl někdo rozhodit před finále. Tenhle pán u mě ztratil veškerý respekt, i ten zbytek, co měl. Je to nechutné. Z českých médií se to k vám vždycky dostane. Někdo vám to pošle, ale hned jsem to vytěsnil a měl jsem v hlavě jen tenhle zápas. Že musíme uspět a ukázat všem lidem, kteří tomu věřili, že jsou ještě hloupější, než jsem si myslel.