DVĚ JEDNIČKY

V seriálu jsme známkováním jako ve škole hodnotili celkem pět kritérií cenu vstupného, občerstvení, kvalitu trávníku, úroveň utkání a výkon rozhodčího. Na dvou stadionech se všechno sešlo k tomu, abychom dali jedničku. V Horních Měcholupech a Újezdu nad Lesy. Za trojku to měl Zličín, ostatní týmy jsme ohodnotili známkou 2.

BEZ KRÁLOVIC

Jediný stadion, který jsme během podzimu nenavštívili, byl ten královický. Tým hrajícího trenéra Martina Hyského si totiž přehodilo pořadatelství s Duklou Jižní Město a poslední tři zápasy odehrálo na hřištích soupeřů. Fotbalisté Královic běhají po trávníku, který by zasloužil nejvyšší hodnocení, na jaře totiž prošel kompletní rekonstrukcí a neodtékající voda po dešti už je naštěstí minulostí.

NEJVĚTŠÍ ZÁŘEZ

Z patnácti navštívených zápasů není těžké vybrat největší kiks rozhodčího. Bohužel se stal ve šlágru první poloviny sezony, při utkání o první místo Motorlet B Třeboradice. Rozhodčí totiž za stavu 2:2 odpískal proti domácím tak divnou penaltu, že i fanoušci hostů nevěřícně kroutili hlavou.

ZA KOLIK SE CHODÍ?

Průměrnou cenou vstupného je v přeboru částka 30 korun. Na čtyřech stadionech se pěkným fotbalem pokocháte zcela zdarma na Čafce, béčku Admiry, na Dukle Jižní Město a v Braníku. Nejdražší je to v Horních Měcholupech, kde vytáhnete z peněženky 35 korun. V Ďáblicích dokonce 40, ale tam máte v ceně pivo nebo limonádu a rázem vám to tak vyjde na pouhých 15. Ženy a důchodci to mají často levnější.

NEJLEPŠÍ HOSPŮDKA

Tak tady se strhl názorový boj. Nejvyhlášenější klobása je na Zbraslavi, což můžeme jednoznačně potvrdit. Na většině stadionů ale na vás čeká příjemné prostředí a útulná hospůdka s širokou nabídkou a pohodlím k sezení. V tomto ohledu nikdo nepropadl.

KVALITA HŘIŠTĚ

Jak jsme zmiňovali, nejnovější trávník mají v Královicích. Většina klubů by také potřebovala rekonstrukci, ale ta se pohybuje v milionových řádech, což je bez grantů a dotací nemožné. Největší problém s kvalitou trávníku řeší na Čafce, ve Vršovicích nebo v Cholupicích.

Nejlepší známkaHodnotilo se jako ve škole a jedničku si vysloužily dva kluby Horní Měcholupy a Újezd nad Lesy.

Nejhorší známkaNejhorší známkou byla trojka, kterou dostal klub FC Zličín. Trojka ale přece není špatná známka…

NejbouřlivějšíOvěřili jsme si, že přebor nejvíce prožívají fanoušci na Zbraslavi. Tam je to někdy pěkně divoké.

Čtěte také: Košťál po skalpu Bohemky: Je to úleva! Poslední zápasy si můžeme užít