Hráči Kodaně měli optickou převahu a častěji měli míč na svých kopačkách, ale první vážnější situace se urodila před jejich brankou. I když bez střeleckého zakončení. Birmančevič poslal Haraslína do brejku, ten udělal kličku brankáři, ale už byl tlačen obráncem a upadl.

Na druhé straně musel být proti svým krajanům pozorný i sparťanský brankář Vindahl. Nejprve zlikvidoval střelu Goncalvese a poté Bardghjiho. Po půl hodině hry ho tentýž hráč překonal, ale míč skončil na břevnu.

Těsně před odchodem do šaten opět zahrozili sparťané, po chybě domácích se dostal k míči Kuchta, ale střílel z velkého úhlu a trefil jen boční síť.Sparta první půli zakončila svojí šancí a stejně odstartovala i ten druhý. Mejdr se opřel do míče, ale Grabara předvedl pohotový zákrok.

Jak ubíhaly minuty, začali se Pražané soustředit spíše na pozorné bránění a tím pádem narostla aktivita kodaňského týmu. Všem fanouškům rudých barev hodně zatrnulo v 71. minutě, kdy Goncalves jen těsně minul povedenou střelou branku. A to samé platilo i o chvíli později. Po centru trefil Claesson balon hrudníkem a opět se otřáslo břevno.

Že bude Vindahl dobrou posilou mezi sparťanské tyče se ukázalo deset minut před koncem. Nejprve vyrazil střelu Achouriho a pak neuvěřitelně na brankové čáře lapil i dorážku Oskarssona. Vzápětí se netradičně při obranném zákroku vytáhl útočník Kuchta.Tlak domácích gradoval, ale s dávkou bojovnosti i štěstí sparťané remízu ubojovali.

„S výsledkem jsem spokojený. Některé úseky hry, zejména v útoku, si musíme rozebrat, abychom v Praze byli odvážnější a kvalitnější. Musíme ale uznat, že se tu těžko hraje. Kodaň je tým, který pravidelně hraje ve skupině evropských pohárů. Zaslouží si velký respekt, ve druhé půli tlačili a párkrát byli blízko gólu. Musím ale hodně pochválit náš tým, všichni bránili, co to šlo. Možná jim trochu chyběla odvaha na míči,“ řekl kouč Sparty Brian Priske.

Vítěz tohoto dánsko-českého souboje narazí na vítěze polsko-kyperské bitvy Čenstochová - Limassol. Polský mistr doma vyhrál první zápas 2:1.

FC Kodaň - Sparta Praha 0:0

Kodaň: Grabara – Jelert, Vavro, Diks, Sorensen – Falk, Lerager, Goncalves – Bardghji (57. Achouri), Larsson (72. Oskarsson), Elyounoussi (72. Claesson).

Sparta: Vindahl – Sørensen (60. Vitík), Panák, Krejčí – Mejdr, Sadílek (76. Laci), Kairinen, Zelený – Birmančevič (60. Minčev), Kuchta, Haraslín (76. Pešek).