„Soupeř nám to sám usnadnil, dlouho jsme hráli proti deseti,“ uvedl kouč vítězů Vladimír Skalba. To už ale bylo za stavu 1:0, když po dvaceti minutách a Švancarově centru poslal Viktorku do vedení Kalod. Pět minut nato obdržel dvě žluté karty v krátkém sledu nejzkušenější hráč hostí Schuster.

„Další hráč, který se vyfauloval na Luďkovi Straceném. Jeho ligové zkušenosti jsou znát,“ znovu pěl chválu na kapitána Viktorky její trenér. „To je hráčská chytrost každého z nás, umět si dojít pro faul k soupeři, který už má žlutou,“ usmíval se Stracený.

Sám se mezi střelce nezapsal, měl k tomu ale blízko. Pět minut po obrátce trefil z přímého kopu břevno. Hosté svoji jedinou šanci ve druhé půli promarnili Zedníčkem, a tak 11 minut před koncem po přihrávce střídajícího Petra (jinak útočník divizního B-týmu) pojistil tři body stoper Šťastný. „Pro mě je to ale velmi cenné vítězství,“ ocenil i výkon soupeře Skalba. Že by tak už mohli hráči nosit hlavu v oblacích?!

„To ne. Dva pohlavky nám stačily,“ připomněl jarní prohru v Sokolově a ústeckou remízu, již červenobílí zachraňovali až v nastavení.