Tým z Prahy 3 „popravil“ Martin Fillo. Na jeho vedoucí gól sice ještě do půle odpověděl vyrovnáním Stracený, ale na druhou trefu plzeňského záložníka už ne. A to ještě Bartalského překonal v závěru stoper domácích Halama.

Viktoria Plzeň tak ukončila čtyřzápasové čekání na výhru. Její červenobílá jmenovkyně se o to marně snaží od 5. srpna, tedy více než dva měsíce.

Dost možná je jednou z příčin i fakt, že trenér Stanislav Griga nemá kam sáhnout, chce-li oživit hru. Oproti předešlému zbabranému duelu doma s Ostravou (0:2) nahradil jen záložníka Kušníra Tingou a distancovaného Švancaru Demjanem. Jinak zůstala základní sestava stejná.

„Podobně jako proti Ostravě jsme hráli sedmdesát minut vyrovnaný zápas, ale pak jsme ztratili koncentraci a hloupě chybovali,“ sdělil kouč Viktorie Stanislav Griga. „Náš problém je, že dostáváme moc gólů.“ Zbývá doplnit, že zatím dvacet, tedy nejvíc z celé ligy.

Před rokem tým z Prahy 3 kraloval tabulce, jenomže té druholigové. Teď je o stupeň výš, byť na chvostu.

„Počítali jsme před sezonou i s touto eventualitou. Ostatně ani nemáme jiné ambice než záchranu. Teď se teprve ukáže síla našeho mužstva,“ řekl Deníku sportovní ředitel klubu Milan Lešický. „Zatím se nic neděje, výkonnostní rozdíly mezi týmy jsou velmi malé,“ dodal žižkovský funkcionář.