Po sestupu do II. ligy jednoduše skončili, klub už nemá zájem.

V rezervě vyrostli adepti pro A-tým

„Ano, byla tu velká čistka hráčského kádru,“ uvedl asistent nového kouče Vlastimila Petržely Roman Veselý. Ten mimochodem vede už dva a půl roku B-tým Viktorky, s nímž nabral opačný směr, tedy směrem vzhůru. Od sestupových bažin v divizi až k současnému pátému místu v ČFL.

Díky tomu si někteří jeho svěřenci vyzkoušejí i dres prvního týmu. Brankář Kolář už byl v kádru na jaře, do áčka míří i mladíci Folwarczny, Hřebeček či Brabec.

Zatím jen „bezejmenné“ posily

A posily? „Jsou tu hráči z nižších soutěží, zatím na zkoušku. Proto je zatím ani nechceme jmenovat. Beztak dosud nemají své fotbalové jméno,“ dodal Veselý.

Fanoušci i někteří hráči, co zůstali, už nyní mluví o rychlém návratu mezi elitu. Po takovém „průvanu“ to ale může trvat déle než rok. A to ještě pouze v případě, že se začne pracovat koncepčněji.

Omlazený tým už má za sebou úvodní fyzické testy, nyní zahajuje s letním drilem naostro. „Ve středu začínáme s kondiční částí přípravy,“ vyhlásil Petržela. A ten je přímo pověstný tím, že umí fotbalistům nachystat opravdové galeje.

U prvního týmu bude „k ruce“ nejen Romana Veselého, ale i dalšího asistenta Františka Šturmu. Ten má za sebou například působení u rezervních týmů Mladé Boleslavi a Liberce. Oba asistenti budou mít stejné pravomoce.

Mladí dostanou šanci ukázat se

„V kádru máme talentované hráče. Myslím, že dostanou po odchodu některých zkušených fotbalistů šanci a budou se chtít ukázat,“ odhadl Šturma.

„Pokud jde o další posty, jako například kondiční trenér a podobně, tak to nepotřebuji. Já kondiční věci už hodně let dělám raději sám,“ potvrdil svoji pověst sám Petržela, jenž podepsal v klubu smlouvu na tři roky.

Prvním herním testem bude pro tým z Prahy 3 turnaj v Čelákovicích 4. července, kde Viktorku hned v prvním zápase čeká mistrovská Slavia.