„V první půli byla Jihlava jednoznačně lepší, měla častěji míč, působila nebezpečněji. My jsme ztráceli hodně balonů, neměli jsme vůbec kontrolu nad hrou. Jihlava se proto dostala zaslouženě do vedení," hodnotil úvodní pětačtyřicetiminutovku trenér domácích Jindřich Trpišovský.

 „Ještěže soupeři nedali rozdílový gól, to by bylo asi po zápase," přiznal posléze muž, který vedl po změně stran Žižkov k velkému obratu.

 „Na hřiště jsme vlétli s daleko větší bojovností. Na klucích bylo znát, jak moc touží po tom, hrát derby se Slavií. Zažít doma veliký fotbalový svátek. Za druhé chtěli odčinit porážku ze Zlína, kde se jim utkání vůbec nepovedlo," vypočítával důvody obratu. Ty hlavní si nechal na závěr:

 „Bylo to takové klasické pohárové utkání, ve kterém jsme postup v podstatě uválčili. Dá se říci, že vyhrálo nadšení nad kvalitou," dodal upřímně Trpišovský.

A co na vyřazení kouč poražených Petr Rada?

 „Je to nepříjemné. Všechno je o zodpovědnosti hráčů. Pokud dostaneme góly ze dvou standardek, tak jsou v podstatě zadarmo. Bude to znít jako fráze, ale musíme víc pracovat. Jde nám o bytí a nebytí."

Marek: Úkol zněl jasně, měl jsem dát gól!

close RADOST. Josef Marek rozhodl duel s Jihlavou. zoom_in Ze které posily máte největší radost? Zeptali jsme se před sezonou kouče Viktorie Žižkov Jindřicha Trpišovského? „Z Josefa Marka, který splňuje parametry vysokého útočníka ve středním věku," odvětil nám ambiciózní kormidelník. Věděl jistě proč, sedmadvacetiletý hráč vystřelil jeho týmu pět minut před koncem duelu s Jihlavou postup do třetího kola Poháru České pošty.

Josefe, jak padla vaše branka?
Měli jsme tuším standardní situaci, Míra Podrazký přetáhl míč na Ondru Karafiáta, Radek Voltr šel do náběhu, strhl na sebe obránce Jihlavy, já zůstal na vápně sám a zakončil jsem, jak jsem zakončil. (směje se)

Do zápasu jste vstupoval v pozici střídajícího hráče. Mrzelo vás to?
Trenér říkal, že dá příležitost těm, kteří moc nehráli. Musel jsem to akceptovat.

Střídal jste podruhé v řadě, patříte ještě do základu?
Těžko říct, ale asi už ne, když jsem nehrál od začátku ve Zlíně. (směje se) Na druhou stranu jsem teď dal rozhodující branku, a tak mě trenér třeba do sestavy vrátí.

V první půli byla Jihlava lepší. Souhlasíte?
O něco asi byla. Měla jednu stoprocentní šanci, i když my měli před brankou Blažka také nějaké závary. Na konci půle nás ale zchladila branka do šatny.

Byl jste o poločase rád, že nejdete do kabiny a můžete se rozcvičovat na hřišti?
(směje se) To ani ne, kluci nepodali špatný výkon, a tak se nemuseli bát jít do kabiny.

S jakými úkoly jste šel v 71. minutě na hřiště?
Úkol zněl jasně, měl jsem dát gól! (směje se)

Bylo pro vás velikou motivací derby se Slavií?
Každý zápas s prvoligovým týmem je pro nás motivací. Se Slavií o to větší, že je z Prahy, přijde hodně lidí a bude super atmosféra.

Porazili jste jednoho prvoligistu, můžete i druhého?
Proč ne? Naší výhodou je to, že nemáme co ztratit.

FK Viktoria Žižkov – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 56. Opluštil, 85. Marek – 44. Harba.

Žižkov: Pokorný – Dressler, Bazal, Hejný (71. Marek), Opluštil, Folprecht, Bodeček, Karafiát, Hovorka (77. Šťastný), Reiter (74. Podrazký), Voltr. Trenér Trpišovský.

Jihlava: Blažek – Krejčí, Jánoš, Mešanović (78. Šimonek), Vaculík, Tlustý, Kosak (85. Kryštůfek), Koloušek, Fulnek (66. Kukol), Vidlička, Harba. Trenér Rada.