„V prvním poločase byli naši soupeři lepší. Měli tři takové pološance a jednu vyloženou, kterou jsme se štěstím přestáli. Pak sami udeřili," popisoval trenér Žižkova.

 „O osudu utkání rozhodlo to, že jsme za příznivého stavu 1:0 neproměnili dvě naprosté tutovky. Dokonce jsme díky Folprechtovi trefili tyč. Další věc, která byla zlomová, byl špatně pokrytý rohový kop, po kterém nám míč prolétl celým vápnem na zadní tyč. Místo toho, abychom dali rozdílový gól, tak jsme nechali soupeře Kurtinou vyrovnat. To kluky zlomilo," nezastíral lodivod, jenž fakt, že si Žižkov neveze domů ani bod, jen stěží vstřebával.

 „Pokud vstřelíte venku dvě branky, k tomu nastřelíte tyč a dostanete se do dalších tří stoprocentních šancí, tak byste měli utkání minimálně zremizovat. To se bohužel nestalo. Mohu tak říci, že jsem s ofenzivou spokojený. S defenzivou ale být nemohu. Nebo lépe, obrana nehrála špatně, přišly ale nepochopitelné zkraty jednotlivců při řešení neúplně krizových situací," dodal k duelu muž, jehož celek nemá příliš času na smutnění. Už v úterý 19. srpna totiž do Seifertovy ulice dorazí ligová Jihlava, která bude chtít od 17 hodin uspět ve druhém kole Poháru České pošty. Ani Viktoria Žižkov, ale nebude chtít prodat svou kůži lacino.

 „Až na předzápasovém tréninku uvidíme, jaká bude sestava. Budeme se totiž řídit podle aktuálního zdravotního stavu několika našich hráčů. Ve Zlíně jsme museli střídat kvůli určitým šrámům. I kdyby byli všichni zdraví, tak nějaké změny nastanou, jelikož chceme dát příležitost i ostatním hráčům. Kostru ale zachováme. Důležité je pro nás ale každé utkání, proto chceme uspět a mezi pohárem a dalším zápasem ve FNL dáváme rovnítko," doplnil.

FC Fastav Zlín – FK Viktoria Žižkov 3:2 (0:1)

Branky: 58. Kurtin, 73. Bartolomeu, 77. Salachna – 31. Folprecht, 90+1. Marek.

Zlín: Dostál – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Matějov (41. Malcharek, 52. Bartolomeu), Hájek, Salachna – Železník, Poznar (52. Kurtin), Chmelo. Trenér Martin Pulpit.

Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Hovorka, Podzimek (67. Šťastný) – Bazal, Súkenník, Podrazký, Folprecht – Voltr (81. Hejný), Reiter (70. Marek). Trenér Jindřich Trpišovský.

Rozhodčí: Proske Pospíšil, Vaňkát.