Pohodu a uvolněnost střídá soustředěnost. Nadchází čtrnáctidenní práce připravit tým na jarní ligové boje. Auž teď všichni unisono říkají: „Jednoznačný cíl je zachránit se vnejvyšší soutěži!“

Co přinesl Kypr? Viktorka odehrála šest utkání vdevíti dnech. Třikrát vyhrála a jednou remízovala. „Důležité je, že každý odehrál tak tři deva-desátiminutové zápasy,“ zhodnotil útočník Petr Švancara. Nešlo ale jen ozápasy. „Bylo to ipříjemným zpestření a opakem tuzemského stereotypu. Navíc jsme se zkonfrontovali sevropským isvětovým fotbalem,“ říká záložník Tomáš Procházka.

Sestava se rýsuje. „Představu, jak bude základní jedenáctka vypadat, samozřejmě už mám. Herní soustředění mi hodně napovědělo, sčím můžeme počítat. Ale víc neprozradím,“ usmál seGriga.

Kde jsou mezery? „Stále máme ty samé problémy, které byly už vpodzimní části,“ naznačil kouč hodně inkasovaných branek, snímž souhlasí iŠvancara: „Musíme zapracovat na souhře a taktice. Dopředu nám celkem věřím. Ale mám pocit, že nás všechny čeká asi nejtěžší půlrok vkariéře.“

Zengue jako tlumočník. Armáda viktoriánů Čechů a Slováků zažívá babylonské zmatení jazyků. Doslova. Argentinec Mores neumí český zhola nic. Brazilec Tinga na tom není onic lépe, přesto mu pomáhá díky jazyké blízkosti. Tinga si nejvíce popovídá sKameruncem Herve Zenguem, který ovládá angličtinu, mateřskou francouzštinu a právě slabě portugalštinu ze svého dřívějšího působení. AFrancouz Moughfire hovoří ianglicky. Když přesto ještě někdo nerozumí, vše zastřešuje multilingvální gólman Pařízek. „Akdyž nepomůže nic, gesta zaberou vždy,“ směje se obránce Branislav Labant.