Pak ale Sazka Arénu, nejmodernější halu v Česku, zahalily do zelenobílé tisíce fanoušků Bohemians 1905, jejichž „vačnatí“ miláčci dokonce celý turnaj vyhráli. Úspěch byl na světě.

A proč podnik, ze kterého se před rokem vyklubala veleúspěšná akce, neopakovat?

„V tuto chvíli věštíme z křišťálové koule, jako před rokem. Ano, Víkend šampiónů bude, ale berme, že jsme opět v bodě nula. Kdyby byl zájem lidí podobný tomu z ledna, bylo by to dobré,“ řekl Deníku Zdeněk Lang, ředitel divize mediální agentury mec:access, která akci pořádá.

Mezi už jisté účastníky patří opět špičková středoevropská muž-stva. Mistra české ligy Spartu napodobí slovenský protějšek MŠK Žilina a maďarský král ligy Debrecen, jehož koučem je Miroslav Beránek. Z české nejvyšší soutěže dorazí i Slavia, Tep-lice a poslední vítěz Bohemians 1905.

„Máme rozjednané ještě dva týmy, mezi nimiž je Viktoria Žižkov a pak? Otazník. Další vám neprozradím,“ usmál se Lang.
„Počkejte si na příští týden, to bude definitivní.“

Pořádající agentura měla v hledáčku i kluby z německé a rakouské bundesligy: „Ale vše padlo kvůli termínové kolizi. Na vině je brzký začátek soutěží před sezonou EURO. Nedorazí ani Mladá Boleslav, které se prodlouží boje v Poháru UEFA až do 20. prosince.

Víkend šampiónů 5. a 6. ledna 2008 tak opět oživí zimní přestávku prvoligových týmů. Vítěz si odveze podobnou sumu té minulé, kolem 300 tisíc.