"Byl to pro mě tedy zážitek, který budu ještě dlouho vstřebávat. Převažuje u mě zklamání, byli jsme blízko," smutnil brankář Mělníka Jan Žežulka po vyřazení od svého bývalého klubu. Nebylo divu. Mělník se mezi nejlepší čtveřici dostal v poháru teprve podruhé a doslova už sahal po opakování patnáct let starého historického úspěchu.

Hosté povzbuzení páteční čtvrtou ligovou výhrou, na kterou čekali dlouhých šest zápasů, začali v Edenu pořádně zostra. Šup nachytal soupeře v nedbalkách hned v úvodních vteřinách a ve druhé minutě znovu. Dvoubrankový klid stejný hráč vracel Olympiku znovu ještě před půlí po snížení Sity.

Slavia dokázala po změně stran ztrátu nejen znovu umazat, ale tentokrát i zcela zlikvidovat. Trefili se Křemen a Jošt. Sláma vzápětí našel odpověď i na bleskový protiúder Kalabise. Pak už se ale zdálo, že poslední slovo bude mít přece jen mělnický šutér Gabčo, byť pro něj nedlouho po gólu na 4:5 zápas druhou žlutou skončil.

"Nezačali jsme dobře a ani v celém zápase jsme moc dobře nehráli. Bylo to těžké, dostali jsme sami sebe pod tlak dvěma brankami v úvodu a pak, když jsme se dotáhli, tak nás zase soupeř srazil extrémně laciným gólem. Tenhle zápas nás hodně fyzicky bolel," líčil po utkání kouč sešívaných David Frič, jehož tým vrátil na poslední chvíli do hry Daniel de Sousa.

Na vyrovnání v poslední minutě se můžete podívat zde:

Zdroj: Martin Bouška

Ostřílený reprezentant s makedonským pasem mohl dokonce ještě v řádné hrací době rozhodnout, ale na výborně chytajícího Žežulku z dlouhé penalty nevyzrál. Jelikož rozhodnutí nepřineslo ani desetiminutové nastavení, šlo se do rozstřelu.

Hned na úvod zaváhali střelci na obou stranách, následnou šňůru proměněných penalt přerušil až v páté rundě hostující Šustr. Domácí mečbolem nepohrdli. "Před klukama musím smeknout, výborně hráli i bránili. Je obrovská škoda, že jsme nakonec nepostoupili, penalty už jsou opravdu loterie," uvedl Žežulka.

Na penaltové rozuzlení se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube

Pražané se tak mohou těšit na finále, které odehrají 7. prosince na stejném místě. Na soupeře si ještě musejí počkat, druhé semifinále mezi Teplicemi a Chrudimí se kvůli covidu v domácím týmu nehrálo.

Po utkání padaly červené

David Frič po utkání přiznal, že v rozstřelu prožival krušné chvilky. "Mrzí mne, že jsme zápas nerozhodli v prodloužení, kdy jsme měli několik vyložených šancí. Honza Žežulka chytal skvěle celý zápas a během penaltového rozstřelu ve mně byla malá dušička. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli," hodnotil duel, po jehož skončení obdržel druhou žlutou kartu za gesto směrem k soupeři.  

Kartou se s jinak úspěšnou pohárovou poutí nakonec rozloučila také lavička Olympiku. Za nakopnutí míče, který trefil domácí zdravotnici, se červenal vedoucí Pavel Šuba.  

Slavia Praha – SK Olympik Mělník 5:5 (1:3), pen. 4:3

Branky: 11. Sita (Leovski), 22. Křemen (Daniel), 25. Jošt (Daniel), 26. Sláma (Jošt), 40. Daniel (Křemen) – 1. Šup (Žežulka), 2. Šup, 17. Šup (Gabčo), 26. Kalabis, 29. Gabčo (Novotný). Rozhodčí: Lafek, Cílek. ŽK: 4:8. ČK: Frič (trenér) - 32. Gabčo, Šuba (vedoucí). Diváci: 70.

Slavia: Vondráček (Karpiak) – Habart, Vaktor, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Sláma, Homola, Daniel, Hrdina, Křemen.

Mělník: Žežulka (Šanda) – Lehner, Novotný, Sváta, Gabčo, Babovák, Nečas, Šustr, Šup, Kalabis.

Metal Trade Comax, nejlepší tým prvního ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku, na zájezdě do Říma
Zaměstnanecká liga Deníku: Hrál i Pospěch, odměnou pro šampiony byla Itálie