Trenér Jaroslav Šilhavý, který stál za zrodem této vítězné šňůry po utkání jen těžko hledal slova. „Jednou to přijít muselo. Ztráta to je ale hodně mrzutá, jelikož na to neexistuje žádný reparát. Byl to boj o finále, přišli jsme jak o něj, tak o vytouženou trofej," smutnil kouč.

Gólman Kovář byl bezmocný

Co prohru zapříčinilo? Nedůraz v defenzivě vyústil v chybu, která se červenobílým stala osudnou. Jindy pilíř obrany Simon Deli totiž svoji bídnou rozehrávkou pustil soupeře vstříc bráně a gólman Kovář byl bezmocný. „Udělal obrovskou hrubku, která se nesmí už nikdy stát. Simon je výborný fotbalista, nic to ale nemění na tom, že toto nezvládl. Chybu mu proto důrazně vyčtu," zlobil se na afrického stopera.

V lize mají sešívaní za sebou několik velmi vypjatých zápasů s konkurenty. Všechny zvládli téměř na jedničku. Doléhá snad na tým psychická únava? Páteční ligový duel na Slovácku totiž také nebyl ze strany kritiků úplně bez výhrad. O krizi však v Edenu vůbec nepřemýšlí. „Do ničeho takového mě vůbec netlačte! Prohráli jsme zatím jeden zápas. Přeci nebudeme bít na poplach. Každý soupeř chtěl náš skalp a Zlín ho zkrátka získal," odvětil rázně kouč.

Slavii čeká duel s Jabloncem 

Stále však trvá myšlenka, že pocit prohry po tolika zápasech nikdy není ideální. Slavia teď stojí před úkolem ukázat, jaká vlastně je síla jejího mužstva. „Věřím, že to na nás nedolehne. Znovu se opakuji, ztráta prostě přišla. Po takových věcech musíte vstát a jít dál. A přesně to nás nyní čeká," zakončil odhodlaně Šilhavý.

Následující program? Nedělní domácí duel s Jabloncem připomene výročí otevření nového stadionu v Edenu. Právě proti tomuto soupeři Pražané slavili v roce 2008 tisk mistrovského titulu. Sáhnou si na vysněnou trofej i letos?