Dvojici Lukáš a Lukáš dal dohromady kreslený Krteček. Poslechněte si Váchovo vyprávění: „Fotil jsem kalendář pro Nadaci Zdeňka Millera a Lukáš mě stylizoval. Vyměnili jsme si čísla a od té doby spolupracujeme."

Vzal jste to rychle. To byla cesta k vlastní kolekci tak krátká?

Kromě mě a Lukáše do toho musíte zamíchat i moje fanoušky. Ptali se mě, kde můžou koupit oblečení, které jsem měl na sobě. Inspirovalo mě to a s Lukášem jsme si řekli, že uděláme kolekci, která bude dostupná komukoliv. A bylo to.

Šlo vám to hladce, nebo jste se hádali?

Nehádali jsme se. Pochopitelně se mi nelíbí všechny Lukášovy výtvory a i on má výhrady k tomu, jak se někdy obleču, ale snažíme si vzájemně vyjít vstříc. Doplňujeme se: já s něčím přijdu a on tomu dá styl a střih, věnuje tomu spoustu času. Navrhuje, šije, hraje si s tím.

Lukáši, neseknete s fotbalem a nezačnete dělat do módy?

Kdepak. Fotbal je moje všechno. Láska, zábava, práce. Všechny sny, které jsem kdy měl, se týkaly fotbalu. O módu jsem se začal zajímat až s věkem, přitahuje mě, ale pořád je to jen hobby.

Vážně? Vlastní kolekci přece nemá každý fotbalista.

Co mám dělat? Je to můj styl, přichází to samo. Nepřemýšlím nad tím, jaký budu mít příští týden účes nebo které boty si obuju. Mimochodem, boty mám taky moc rád. Sportovní i elegantní, mám jich doma hodně.

A co takhle módní přehlídka? Šel byste na molo?

Nemyslím, že mám na to ideální postavu. Ale už jsem kdysi dělal modela na sparťanském večírku, a kdyby to Lukáš chtěl, asi bych šel. Už měl pár věcí třeba na prestižním Fashion Weeku a pokud by to vyšlo i naší kolekci, bylo by to pro něj další vyznamenání.

Mimochodem, co na vaši kolekci říkají spoluhráči ze Sparty?

Někteří už hlásili, že si pár kousků zkusí a objednají, líbila se jim hlavně jedna mikina. Na druhou stranu, nechtěl bych, aby se z naší kolekce stalo nové týmové oblečení, to bych si na sebe musel vzít něco jiného než ostatní. Znáte mě. (usmívá se)

Jak se vám žije s poněkud odvážnou přezdívkou český Beckham?

Přijímám to, nebudu to nikomu vyvracet. Ale nikdy jsem se do něj nestylizoval, navíc je to jen zkratka. S Davidem se nejde rovnat.

Takže byste spíš chtěl, aby se jednou o někom říkalo, že je druhý Lukáš Vácha?

Kdo by to nechtěl?

Martin Mls