Čtyři zápasy, z nich plný tucet bodů a vedení v tabulce divize C. Co víc si přát od startu do nové fotbalové sezony?!

V Horních Měcholupech mohou s klidem říct – nic.

Tým z Prahy 15 nejprve vyhrál 2:1 na půdě nováčka v Českém Dubu i na horké půdě v Chrudimi, zatímco doma zdolal vždy 1:0 celek Turnova a novopackého nováčka. Z osmnácti pražských zástupců v republikových soutěžích (od I. ligy až po divizi) zůstává jediným bez bodové ztráty i bez prohry.

„Hráči plní taktické pokyny,“ těšil se už po zápase v Chrudimi trenér Roman Dubovči.

Tým převzal loni v zimě od Pavla Trávníka, někdejšího kouče ženské reprezentace a béčka Slavie v ČFL. Než odešel Trávník za prvoligovou brněnskou štací asistovat Miroslavu Beránkovi, zanechal v Horních Měcholupech výraznou stopu.

Dubovči, který se stal z asistenta nástupcem Trávníka, tak měl na co navázat. Navazoval velmi zdařile, už jaro uplynulé sezony bylo v podání bíločerných vydařené. Tým však srážely do tabulkového průměru časté remízy, nakonec jich bylo 13.

„Základ týmu je dva roky pohromadě a navíc je věkově vyvážený. Hráči jsou sehraní a navíc mají výborný přístup i k tréninkům,“ poodhalil tajemství úspěchu sportovní ředitel Jiří Jindra.

Osa hornoměcholupského týmu

 • Janocsko (brankář)
 • J. Musil (stoper)
 • Buldra (záložník)
 • Birma (hrotový útočník)
 • Kanonýr Birma v minulé sezoně nastřílel 11 divizních branek, zatímco teď se prosazují i další hráči: 2x Podskuba a Vrabec ml., 1x Malík, J. Marc a právě Birma. Přesto bíločerní vyhrávají, a to i díky neprůstřelnosti gólmana Janocska. K loňským 13 zápasům s čistým kontem přidal letos další dva.

  „Jsem spokojen, ale zároveň zůstáváme při zemi,“ neztrácí ostražitost Dubovči. Vždyť jsou, jak už bylo řečeno v úvodu, odehrána teprve čtyři kola.

  Majitelé 12 bodů po čtyřech divizních kolech

  Viktorie Jirny (divize B), Horní Měcholupy a FK Pardubice (divize C), Slovácko B a Žďár nad Sázavou (divize D), Jakubčovice (divize E)