Městský stadion v Mladé Boleslavi a Champions League? Že vám to přijde jako sci-fi. Není. Nejprestižnější klubová soutěž se bude hrát na mladoboleslavském stadionu už ve středu. Akorát tedy v ženském provedení.

Český účastník Ligy mistryň, pražská Slavie, zde vyzve rakouského mistra St. Pölten. „V Edenu probíhá aktuálně výměna trávníku, proto se utkání odehraje u nás v Boleslavi,“ vysvětluje netradiční místo zápasu manažer komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros.

Aktuálně první tým rakouské ligy změří síly se Slavii již po několikáté. Celek ze země jižních sousedů je pravidelným soupeřem slávistických fotbalistek v letní, či zimní přípravě. Rakouské mistryně zatím jako slávistky nezískaly v základní skupině ani bod, očekává se tak velmi zajímavé a vyrovnané utkání, kdy se bude bojovat o první vítězství ve skupině od první do poslední minuty. St. Pölten prohrál s italským AS Řím na domácí půdě 3:4 a na půdě německého Wolsburgu dokonce 0:4.

Vstupenky na utkání můžete zakoupit v online prodej Ticketportalu, nebo v den utkání na pokladnách stadionu (platba možná pouze v hotovosti). Permanentkáři Slavie i Mladé Boleslavi mají vstup na utkání zdarma, ostatní za 100 korun, děti do 15 let mají vstup také zdarma. Výkop zápasu je v 18.45 hodin.

„Všechny se na zápas moc těšíme! V týmu panuje velmi dobrá nálada, kterou chceme přenést do zápasu a konečné vyhrát! St. Pölten je bojovný tým, který dobře brání, určitě nás čeká vyrovnaný zápas, věřím ale, že i díky podpoře fanoušků uspějeme,“ těší se záložnice Franny Černá, která zatím nastoupila ve všech zápasech Ligy mistryň v základní sestavě.