Další střídání stráží proběhlo o uplynulém víkendu. Slávisté na špičce ligového pelotonu vydrželi jediný týden a po domácí remíze s Jabloncem je Plzeň bodově dotáhla. Svěřencům trenéra Šilhavého patří díky lepšímu skóre pořád první příčka, ale v případě bodové rovnosti na konci sezony rozhodují vzájemné zápasy a tuto bilanci mají o jediný gól lepší Západočeši. Ti to tak mají ve své moci a vyhrají-li všechny čtyři zbývající zápasy, budou slavit obhajobu mistrovského titulu.

Plzeň přivítá Mladou Boleslav 

„Slavia už několikrát v průběhu jara dotáhla náskok Plzně a už se to od ní hodně očekává, že to dotáhne. Pod tlakem se hraje úplně jinak, jsem sám zvědav, jestli to kluci zvládnou, hrozně bych jim to přál," říká bývalý slávista a úspěšný střelec z dob účasti Slavie v Lize mistrů Zdeněk Šenkeřík.

Plzeň teď jede do Jablonce a pak přivítá Mladou Boleslav, Slavii čekají derby na Bohemce a doma s Duklou. O něco těžší to mají plzeňští hráči, ale jestli tyto dva zmiňované nejbližší soupeře zvládnou, budou tomu už hodně blízko. Slávisté pak také jedou do Mladé Boleslavi.

V této sezóně má Slavia šanci na zisk titulu 

„Myslím, že pro oba týmy budou zápasy s Boleslaví klíčové. Ta potrápí oba soupeře, záleží, jak to kdo zvládne. Bude to ještě hodně zajímavé a rozhodnou až poslední kola. To je pro soutěž jedině dobře," dodává Šenkeřík. S nadsázkou by se dalo říci, že v této sezoně má Slavia jedinečnou šanci na zisk titulu. Tohle už se nemusí opakovat, že Plzeň i Sparta budou hrát tak špatně. Takové nabídky se prostě musí využívat.

Slavia. Infografika.