Jeden o špičku tabulky, druhý o záchranu. Těžko mohli fotbalisté Loko Vltavín nastoupit k pražskému diviznímu derby v Kobylisích v roli vyššího favorita. Trumfem hostů z Holešovic byla série šesti vyhraných zápasů v řadě s impozantním skóre 20:1.

Admira v sedmi utkáních za sebou nedokázala zvítězit. Hlavně doma tápala a vrcholem byla porážka 2:3 s posledními Vejprnicemi. Karty tak byly rozdány jasně.

Nic z toho ale v derby neplatilo. Admira „přejela“ Vltavín 4:0, týmž skóre jako na stejném hřišti předloni v srpnu. Historie se přesně opakovala.

Červená nezůstane bez odezvy

„Prostě jsme hráli špatně,“ vyjádřil se trenér Vltavínu Radek Kronďák. „Opět máme na Admiře vyloučeného hráče za hloupost a opět se snažíme i v deseti hrát a otočit výsledek. A dopadne to tak, že dostaneme další góly.“

Po úvodní trefě Kubiceho Admiře pomohla i červená karta útočníka hostí Bartůňka tři minuty před poločasem. „Nezůstane to bez odezvy,“ řekl Kronďák. Domácí totiž ještě před pauzou zvýšili na 2:0 a v závěru zápasu přidali další dvě branky. „Zklamal mě hlavně přístup v první půli, kromě vyloučení Bartůňka i výkon brankáře Čaby. Máme před sebou poslední podzimní utkání doma s Klatovy a musíme ho zvládnout,“ dodal kouč Vltavínu.

Počítali s podceněním

Jeho protějšek Karel Jeřábek si zakřičel vítězný pokřik se svými svěřenci poprvé po dvou měsících, předtím totiž Admira vyhrála naposledy s tachovským nováčkem (a také dala čtyři góly). „Dokázali jsme dodržet taktiku, a to se nám vyplatilo. To u nás nebývalo zvykem,“ řekl sebekriticky lodivod Admiry. „Kalkukovali jsme s tím, že nás Vltavín podcení. A také že ano. Navíc jim selhal brankář, dva góly byly jeho.“

V podzimním loučení se Keřábek vrátí na Meteor, odkud v létě do Kobylis přišel. „Určitě je výhoda, že kádr Meteoru znám,“ dodal Jeřábek před vysoce prestižním soubojem dvou týmů z Prahy 8 v Libni.