Budou už jeho třetím klubem v metropoli na Vltavě. „Kamarád mi říkal, že nakonec projdu celou Prahu," usmíval se brankář Zdeněk Zlámal.

Už je vaše angažmá v Bohemians hotová věc?

Dá se říct, že je to hotová věc, i když já vždycky říkám, že hotovo je až v momentě, kdy je to černé na bílém. Ale v tomto případě jsme na všem domluvení.

Na jak dlouhé smlouvě jste se domluvili?

Domluvili jsme se na půlrok s opcí. Vím, že jsem po zranění. Cítím se ale výborně a uvidím, jak to tam všechno půjde. Jsem ale moc rád, že mi Bohemka nabídla smlouvu, za to jí můžu jen poděkovat.

Jaké to pro vás bylo, když jste byl měsíc bez smlouvy, bez jistoty?

Celý leden jsem byl bez smlouvy a to na klidu nikomu nepřidá. Teď, až ji podepíšu, se můžu soustředit jenom na fotbal.

Když jste se rozhodl ukončit testy v Polsku, řekl jste, že jste měl ještě další nabídku z Česka. Prozradíte odkud?

Nechám si ji pro sebe. Byl jsem ale od začátku rozhodnutý pro Bohemku.

Jak velkou roli hrál ve vašem rozhodování trenér Pivarník?

Určitě velkou. Známe se z úspěšného působení v Olomouci. Ví, co ode mě může čekat. Stejně tak já od něj. Vím, že je to kvalitní trenér. Defenziva byla jeho devizou. Z toho, co si pamatuji, tak jsme v Olomouci hráli vzadu velmi dobře. Udržel jsem dokonce asi čtyři nuly za sebou. Znám ho docela dobře, takže nebylo nad čím váhat.

S jakými ambicemi do Bohemians jdete? Poprat se o post jedničky, nebo spíš dostat se hlavně po zranění do dobré formy?

Nikdo se nespokojí s lavičkou. Milan Švenger je kvalitní brankář, ale já se o to poperu a uvidím, jak se pak trenér Pivarník rozhodne. Pro mě to nebyla jednoduchá situace. Já jsem rád, že jsem zdravý a budu si užívat každý trénink nebo zápas, do kterého nastoupím.

Uvědomil jste si při námluvách s Bohemians, že už budete mít ve sbírce třetí pražský klub?

Kamarád mi říkal, že nakonec projdu celou Prahu. Myslím, že tohle přede mnou zvládl jenom Jarda Blažek. Je to taková sranda. Neberu to tak. To je fotbal. Někdo stráví celý život v jednom klubu, a já jsem spíš takový cestovatel.