Neřekl přímo, že se do branky postaví on, hodně ale naznačil. „Oficiálně se mnou ještě kouč Jarolím nemluvil, ovšem nějaké náznaky byly,“ usmíval se mladík Jakub Diviš, náhradní brankář Slavie a člen reprezentační jedenadvacítky.

Stál na ruzyňském letišti, chvíli poté se společně se spoluhráči vydal na cestu směr Amsterdam. On, který ještě nechytal v žádném ligovém utkání, patrně dostane kvůli disciplinárnímu trestu Martina Vaniaka první opravdu velkou životní šanci. V zápase Poháru UEFA, proti slavnému Ajaxu.

Povězte, jak jste přišel na to, že byste měl být jedničkou vy a ne o hodně zkušenější Michal Vorel?

Třeba jsem chytal na tréninku defenzivní standardky. A pár dalších věcí…

Takže už jste nervózní?

Spíš se na zápas vážně hodně těším. Přesně bych to řekl tak, že jsem příjemně nervózní. Měl jste podobné pocity už před jiným zápasem? Možná bych to přirovnal k utkání jedenadvacítky v Sheffieldu proti Anglii, ale tohle je zápas Poháru UEFA, tedy ještě vyšší kategorie.

A také v Amsterdamu bude pravděpodobně více diváků…

To je pravda, v Anglii přišlo osmnáct tisíc, aréna v Amsterdamu je pro padesát, před tolika lidmi jsem nikdy v životě nechytal. Ale i v Sheffieldu fanoušci vytvořili super atmosféru, takže z tohohle strach nemám.

Jistě to bude příjemná změna proti zápasům, které jste absolvoval vloni na jaře ve druhé lize za Krč, kde jste hostoval. Ta hrávala před takřka prázdným strahovským stadionem.

Určitě, to bylo trošku něco jiného (úsměv). Ale tohle hostování pro mě byla výborná zkušenost, za tu šanci ve Spartě jsem rád. Tedy, samozřejmě, ve Spartě Krč. V důležitém souboji proti Ústí nad Labem jste dokonce vstřelil gól – v závěru jste vyběhl do soupeřova vápna na standardní situaci a vyrovnal.

Troufl byste si na podobný kousek i v Amsterdamu?

Záleželo by na tom, jaký bych z lavičky dostal pokyn. Ale kdyby to šlo, určitě bych do vápna šel. Tyhle situace mám rád.

Hlavně ale budete čelit skvělému útoku Ajaxu. Martin Vaniak před rokem na Ajaxu čaroval, udržel čisté konto, Slavia vyhrála a následně postoupila…

Ajá bych ho rád napodobil. Ten zápas si dobře pamatuju, Michal Vorel byl tenkrát zraněný a já dělal dvojku.

Nemrzí vás, že letos dostáváte šanci až na samém konci podzimní sezony? Že si těžko můžete říct o několik dalších zápasů?

Nene, tak to neberu. Každý má svoji roli, tou mojí na podzim je krýt Martinovi záda. Dělám svoji práci.