Tomáše Necida ještě ve středutrápily drobné zdravotní problémy, dočtvrtečního utkání by ale zasáhnout měl. Slávističtí fanoušci si ani nic jiného nepřipouštějí.

Absence střelecké komety proti Vaslui, nevyzpytatelnému rumunskému sokovi, by v utkání Poháru UEFA byla čárou přes rozpočet. „Uvidíme až ve čtvrtek, jestli jsem si nevystřílel všechen střelný prach,“ smál se devatenáctiletý mladík po ligovém utkání s Jabloncem.

Ostatní zatím mlčí

Slavia má nyní tak skvělou formu jako její nejlepší kanonýr. Poslední tři ligové duely vyhrála, nastřílela v nich devět branek. Ale pozor, hned čtyři góly z toho dal Necid. Stejným počtem přesných tref se prezentoval ofenzivní záložník Belaid. Z forvardů se kromě Necida trefil jen jednou Toleski.

Další útočníci? Duel proti Příbrami rozhodl jediným gólem Šenkeřík. Toť vše. V předkole Ligy mistrů s Fiorentinou Slavia ve dvou střetnutích nevsítila jedinou branku. „A s Šenkeříkem to po zdravotní stránce nevypadá dobře,“ připustil slávistický kouč Karel Jarolím, že forvarda do utkání patrně nepustí problémy s krční páteří.

Zbývají Toleski, který v generálce proti Jablonci ideální výkon nepředvedl, plus slovenský rychlík Ivana a italský novic Litteri, kteří letos sbírají starty po minutách.Na místě útočníka se objevil i Švento, který ale podává mnohem lepší výkony v záloze.

Problémy s produktivitou

„Hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí, bohužel jsme měli problémy s jejich proměňováním,“ přiznal po utkání s Příbramí asistent slávistického trenéra Petr Vrabec. Necid letos v ligových zápasech nenastoupil v základní sestavě jen jednou, v úvodním střetnutí v Liberci.

Jeho letošní unikátní bilance v nejvyšší soutěži zní: 6 zápasů, 6 gólů. Tato čísla ale zároveň zakrývají další podstatnou skutečnost, a to neproduktivitu ostatních forvardů. Zkrátka slávistický útok bez Necida, to by byla úplně jiná písnička, než ta uším lahodící, kterou Slavia v současnosti předvádí…

POHLED EXPERTA

Neznám přesné okolnosti vývoje Vasluie, možná bylo možné vyšší soutěž koupit, a proto se dostali už tři roky po založení do ligy. Momentálně se jedná o silný klub, který patří ke špičce rumunské ligy a je podporovaný bohatým podnikatelem Porumboiuou, bývalým mezinárodním rozhodčím. Letos jsem je hrát neviděl, ale oni systém nijak zvlášť nezměnili. Pomalu soupeře udolávají, hrají trochu stereotypně, ale každopádně účinně. Vloni poráželi i nejsilnější rumunské týmy O víkendu poprvé doma Vaslui prohrál s Dinamem Bukurešť

Dušan Uhrin, trenér Temešváru