Samotné střetnutí nejvíce ovlivnila úvodní dvacetiminutovka, kterou Loko vyhrálo 2:0.

Už ve čtvrté minutě domácí kanonýr Václav Klán, tísněný obráncem Hendrychem, lišácky přeloboval brankáře Vyšehradu Procházku.

 „Bylo to takové nepřehledné, přede mnou byla skrumáž hráčů, zkusil jsem jenom tak píchnout do míče a přehodit gólmana. Vyšlo to a já jsem za to rád," popisoval svůj geniální kousek útočník Loka, jenž se za další čtvrthodinku radoval z další branky, a to velmi jednoduché. Před jednadvacetiletým borcem se dokořán rozevřela obrana Vyšehradu  a on se z malého vápna mýlit prostě nemohl.

 „Byl jsem překvapený, že jsem ve vápně zůstal takhle sám. Přiletěl na mě milimetrový centr Lukáše Roubala a mně stačilo trefit branku," pokračoval skromně Klán, kterého po vyhraném utkání mrzela jediná věc.

 „Škoda, že jsem nedal hattrick, příležitosti jsem k tomu měl. Nejdůležitější jsou ale tři body. Vážíme si také toho, že jsme potřetí nedostali gól. Naše výkony jdou nahoru a já věřím, že to tak bude pokračovat," doplnil hrdina derby.

Velké kritice podrobil po minulém kole způsob skládání mužstva Vyšehradu jeho kapitán Miroslav Hendrych.

 „Jsme farma Kolína, protočí se proto u nás hrozně moc hráčů. Například za nás nastoupili tři kluci, kteří s námi hráli úplně poprvé. Z toho vyplývá nesehranost," prozradil Pražskému deníku po porážce 1:5 od Králova Dvora. Ani po derby nemohl být spokojený.

 „Maličký posun k lepšímu vidím v tom, že s námi noví hráči trénovali už celý týden. Stále ale musím říci, že se pořádně neznáme, nemáme nacvičené obranné ani útočné standardní situace a podobně. Před zápasem si říkáme, že chceme hrát svoji hru, v něm nás ale k ní v podstatě nikdo nepustí," líčil obránce, který byl blizoučko úvodnímu úspěchu Vltavínu, rozhodujícímu gólu?

 „Byla to náhodná branka. Pořád si kladu otázku, jak bylo možné, že balon prošel až ke Klánovi. V posledním souboji s ním jsem byl já. Je o něco větší a má i větší nohu, a tak špičkou boty zasáhl míč dříve než já. Pro Vltavín moc šťastný gól, který nás hodně srazil," litoval velezkušený hráč, jehož tým se pokoušel o zteč branky domácích, gól ale nevstřelil.

 „Dopředu se snažíme. Poté se ale otevřou okénka v naší obraně.  Stejně tak špatně bráníme standardky. Když si vezmete, že jsme dostali tři góly z nich a jeden z brejku, to se pak těžko hraje," dodal zjevně zklamaný Hendrych.

Naše procházky po pražských stadionech, na kterých se hraje Česká fotbalová liga, zdaleka nekončí. V příštím kole se podíváme na Admiru, která přivítá Zápy. S ČFL na přečtenou v pondělí 1. září.

Loko Vltavín – FK Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Branky: 4. Klán, 20. Klán, 77. Bureš, 86. Klavík.

Žluté karty: 30. Roubal, 54. Krimlák – 3. Kalaš, 67. Mojdl.

Vltavín: Čaba – Hodas (84. Zelenka), Komárek, Bureš, Krimlák (59. Valíček), Krolop, Mařík (89. Turák), Roubal (84. Láncz), Pozníček, Klán (65. Klavík), Dvořák. Trenér Kronďák.

Vyšehrad: Procházka – Hendrych, Frohna (83. Batryn), Kalaš, Ansuma (23. Kočí), Hanuš, Mojdl, Stejskal, Just (75. Rybařík), Nosek (65. Ivančo), Schön (62. Smolák). Trenér Klíma.