Slávisté byli v první půli aktivnější. Dlouho to ale vypadalo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu. Proti byl Hušbauer 1:0. „Rána mi docela sedla,“ usmíval se po výstavní trefě. „Hlavně je důležité, že jsme vyhráli. Týmy nahoře ztratily body, a tak jsme se vrátili na druhou příčku,“ pochvaloval si.

Klokani se zlepšili 

Trenér Bohemians Martin Hašek pro změnu kroutil hlavou. „V prvním poločase jsme předvedli ustrašený výkon. O poločase jsme si proto řekli, že se prohrát může, ale z výkonu musíme mít dobrý pocit.“

Po změně stran se Klokani skutečně zlepšili a vyrovnání měl na noze Bartek, jenže jeho střela orazítkovala obě tyče domácí branky. „Měli jsme dobré šance na to, abychom si odvezli alespoň bod,“ postěžoval si Bartek, který nastoupil do hry ve 41. minutě a byl nejlepším z hostů. Zápas pro něj měl jubilejní nádech, byl jeho dvoustý ligový. „Mohl jsem ho oslavit gólem, ale nepovedlo se,“ smutnil.

Hušbauer se trefil 

Bohemians jsou v letošní sezoně jedním z nejpříjemnějších překvapení ligy, což potvrdil také trenér Slavie Trpišovský. „Jde o nejběhavější mužstvo,“ pochválil soupeře. „A navíc hřiště nebylo v ideálním stavu. Čekalo se, že rozhodne jeden gól,“ poznamenal. Měl pravdu. A k jeho radosti ho trefil už zmiňovaný Hušbauer.

Videorozhodčí odvolal gólVyplatí se videorozhodčí? V derby hrál důležitou roli. Hned v 9. minutě totiž domácí Škoda hlavičkou překonal brankáře Bohemians Fryštáka. Tomu ale v ofsajdové pozici stínil Souček. Hlavní sudí proto zamířil k videu. Tam po několikaminutovém prohlížení poprvé v historii české ligy odvolal (tímto způsobem) gól. „Nechtěl jsem brankáři zákrok znepříjemnit. Situace ale byla vyhodnocena takhle, snad správně,“ řekl Souček.