Fanoušci Slavie si s nadšením mnou ruce a těší se na start jarní části sezony, ti liberečtí ale mají hlavu v dlaních, protože právě z týmu svého minulého chlebodárce zásobuje trenér Eden posilami.

Ze severu Čech totiž přišel brankář Kolář s defenzivním záložníkem Kúdelou a libereckou minulost má rovněž obránce Pokorný, jenž naposledy působil ve francouzském Montpellieru.

Přetlak stoperů 

Trpišovský má momentálně čtyři kvalitní stopery. Deliho, Jugase, Frydrycha a Pokorného. „S Frydrychem jsme domluveni, že bude hrát na jaře spíše na kraji. Deli vypadá dobře, odtrénoval všechno, ale minulý rok byl hodně zraněný a pořád je tady hrozba jeho odchodu, ale rádi bychom tento stav už neměnili,“ řekl trenér po sobotním přípravném zápase, v němž jeho svěřenci na umělém trávníku na Vyšehradě rozstříleli druholigový Žižkov 5:0.

Během tohoto střetnutí byl tým Slavie rozdělen na dvě jedenáctky a každá odehrála jeden poločas. „Ze stoperů byl nejkonstruktivnější Pokorný. Pár minut byl nervózní a hledal se, ale rychle se do toho dostal,“ těšilo Trpišovského.

Odejde Laštůvka?

S angažováním libereckého brankáře Koláře se ještě více hovoří o odchodu podzimní jedničky Laštůvky. Slavia navíc získala slovenskou vycházející hvězdu, Vantrubu, který ale odchytá celé jaro v Trnavě. „O Laštůvku má zájem jeden klub, tak uvidíme, jak dopadnou jednání,“ přiznal trenér.

Mešanovič skončil

S velikým nadšením vlétl do zimní přípravy dlouho zraněný útočník Mešanovič. Ten si ale ihned zranění obnovil, čeká ho operace a na jaře se na trávníku neobjeví. Přesto, že slávistů už se netýkají evropské poháry a k dispozici je mimořádně silná trojice Škoda, Necid, van Buren, tak je to pro trenéra málo a chtěl by stáhnout z jabloneckého hostování Tecla, který dal na podzim osm gólů. Jen plzeňský Krmenčík byl lepší.

„Jeho příchod je pro mě prioritou. Kdyby přišel, tak beru kádr za uzavřený. I s mladými hráči, kteří budou hrát v sezoně za juniorku, je nás 23, a to je dostačující počet. Hlavní je vysoká kvalita hráčů,“ dodává Jindřich Trpišovský. Jestli bude jeho nová slávistická mise úspěšná, bude nejsledovanější záležitostí fotbalového jara. Podmínky k tomu má ideální.

Zimní změny v kádru Slavie
Odešli
Dušan Švento, Halil Altintop, Ruslan Rotaň všichni si hledají nové angažmá, Švento uvažuje o konci kariéry

Přišli
obránce Lukáš Pokorný Montpellier, 24 let
defenzivní záložník Ondřej Kúdela Liberec, 30 let
brankář Ondřej Kolář Liberec, 23 let
brankář Martin Vantruba Trnava, 19 let, celou jarní část ještě odchytá na Slovensku

útočník Imad Rondič Sarajevo, 18 let
záložník Jonas Auer St. Pölten (Rakousko), 17 let, na testech
záložník Ruslan Mingazov návrat z hostování Boleslav, 26 let