Z původně plánované osmičky účastníků se jeden musel odhlásit, tak se hrálo ve dvou základních skupinách po čtyřech a třech týmech. Do Zaměstnanecké ligy Deníku se přihlásilo několik nováčků, kteří měli ve svých řadách plno kvalitních hráčů a čakovický turnaj tak měl možná nejvyšší úroveň za celou dobu svého působení.

Zápasy základní části přinesly spoustu gólů a povedených fotbalových kousků. Celý turnaj probíhal v příjemné přátelské atmosféře a i když to někomu mohlo běhat méně a někomu víc, všichni byli spokojení.

Zaměstnanecká liga: Ze zápasu Autocentrum Jan Šmucler - Vězeňská služba. | Video: Michal Káva

"Byl to pěkný turnaj, líbil se nám," uznal kapitán týmu Karpado Střížkov Ruslan Karpa.

Po základních skupinách se mezi přítomné hráče i fanoušky vylosovala tombola, ponožky od specializované výrobny Radisox a jeden z účastníků, Autocentrum Jan Šmucler, věnoval do soutěže zapůjčení auta na víkend.

Zaměstnanecká liga: Ze zápasu Karpado Střížkov - Fortuna. | Video: Michal Káva

Pak přišly na řadu závěrečné zápasy a v nich se ukázala dominance fotbalistů Vězeňské služby. V semifinále rozstříleli Autocentrum, ve finále Karpado a mohli si jít pro zlaté medaile.

"Soupeři byli silnější než jindy. I v dalším pokračování turnaje máme ty nejvyšší ambice," řekl kapitán vítězů Zbyněk Oprchal.

Zaměstnanecká liga: Z finálového zápasu Vězeňská služba - Karpado Střížkov. | Video: Michal Káva

Pražské kolo Zaměstnanecké ligy Deníku si tak připsalo další povedený turnaj. "V Čakovicích se nám tradičně moc líbí, areál je perfektní. Potěšila mě účast a také to, že se mezi týmy objevilo hodně nováčků. Budu rád, když se na další ročník vrátí,“ řekl Martin Rumler, šéfredaktor Pražského deníku.

Pořadatelé akce děkují všem účastníkům, fanouškům a také společnosti Dobré řeznictví za občerstvení na gril, u kterého se po zápasech všichni sešli a popovídali si.

Výsledky

Skupina A: Smartwings - FM Česká 1:4, Vězeňská služba - Karpado 3:1, Smartwings - Karpado 0:6, FM Česká - Vězeňská služba 1:9, FM Česká - Karpado 0:4, Smartwings - Vězeňská služba 2:5

close Zaměstnanecká liga Deníku: Medaile pro nejlepší týmy. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zaměstnanecká liga Deníku: Medaile pro nejlepší týmy. Skupina B: Fortuna Game - Orea Hotels 5:1, Orea Hotels - Autocentrum Jan Šmucler 0:3, Fortuna Game - Autocentrum Jan Šmucler 2:0

O 5. místo: FM Česká - Orea Hotels 3:2

Semifinále: Vězeňská služba - Autocentrum Jan Šmucler 8:0, Karpado Střížkov - Fortuna Game 2:1

O 3. místo: Autocentrum Jan Šmucler - Fortuna 0:2

Finále: Vězeňská služba - Karpado Střížkov 7:1

Zaměstnanecká liga: Dekorování vítězů. | Video: Michal Káva

Konečné pořadí

1. Vězeňská služba ČR

2. Karpado Střížkov

3. Fortuna Game

4. Autocentrum Jan Šmucler

5. FM Česká

6. Orea Hotels

7. Smartwings

Soupeři byli vyrovnanější, přiznal kapitán vítězů

Zlatý pohár pro vítěze Zaměstnanecké ligy Deníku převzal kapitán týmu Vězeňská služba ČR Zbyněk Oprchal.

Jak se vám líbilo další pokračování turnaje?

Byl to pro nás už třetí ročník. Pořadatelé zase odvedli kus práce, neni nic lehkého zorganizovat takový celorepublikový turnaje. Bylo to příjemné. Konečně nepršelo, hřiště bylo dobré.

close Zbyněk Oprchal, kapitán vítězného týmu Vězeňská služba ČR. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zbyněk Oprchal, kapitán vítězného týmu Vězeňská služba ČR. Jací byli soupeři?

Přihlásilo se několik nových.Byli silnější než v předchozích ročnících. Dvakrát jsme hráli prakticky se stejnými a vždy to bylo o jednom zápase proti krajskému ředitelství policie. Teď to byli soupeři mnohem vyrovnanější a nebylo to tak jednoznačné.

Jednoznačené ale byly vaše výsledky v semifinále a finále.

To ano, ale bylo to o tom, že jsme dali rychle góly a soupeř pak odpadl.

Postoupili jste do krajského kola. I tam budou ambice ty nejvyšší?

Nejvyšší! Rádi bychom se podívali minimálně do Františkových Lázní.

close Zaměstnanecká liga Deníku: Ze slavnostního vyhlášení - 1. místo Vězeňská služba ČR. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zaměstnanecká liga Deníku: Ze slavnostního vyhlášení - 1. místo Vězeňská služba ČR.