Co se stane, když proti sobě nastoupí dva nejhůře střílející týmy?

Přijde nečekaně remíza, ale překvapivě ne bezgólová.

Dva tábory zelenobílých, které se srdnatě bijí o každý bod přibližující vytouženou záchranu, své letošní trápení nevylepšily.

Bohemians 1905 plichtili s Jabloncem 1:1.

Klíčový moment zápasu po půlhodině hry však nebyl gólový. Přišel s únikem jabloneckého Straky, kterého musela podrazit „poslední brzda“ domácích brankář Radek Sňozík.

Červená. „Dopustili jsme se individuálních chyb a po jedné z nich, když Ivan Hašek přišel o míč, následovalo vyloučení. Připravovali jsme se na zalezlý Jablonec, který hraje na brejky. Hra o deseti ale týdenní plány zhatila,“ smutnil trenér Bohemians 1905 Zbyněk Busta.

Ligový debut

Namísto „klokaní“ modly Sňozíka se mezi tyče postavil ligový debutant Lukáš Zich. „Když jsem ten faul viděl, bylo mi skoro jasné, že tam půjdu. Ale nic jsem si nemyslel, ani neříkal. Kluci mě jen poplácali a šel jsem. Chytalo se mi výtečně, není divu před takovým publikem,“ líčil třiadvacetiletý brankář.

Premiéra mohla být i dokonce tříbodová. V 67. minutě se totiž už potřetí ve třech zápasech připomněla vycházející hvězda „vačnatců“ Jan Morávek 1:0. Jenže výhra Bohemce nebyla přána.

Chvíli po Morávkově trefě přišel na plac jablonecký Necid, jenž se šest minut před koncem postaral o dělbu bodu.

Remízy nestačí

„Před zápasem bych s bodem byl spokojený, ale po tomto průběhu ne. Za šedesát minut hry proti deseti musíme něco vymyslet. Nakonec můžeme hovořit o štěstí. Bod samozřejmě musíme brát,“ uznal kouč Jablonce František Komňacký.

„Klokanům“, ale i Jablonci tak pokračují komplikace se záchranou. Tím spíš, když se poslední Most na partu zelenobílých bodově dotáhl. „Výsledky ostatních zápasů znám, takže je už jasné, že remízami se k záchraně nedostaneme. Scházejí nám vítězství. Ale třeba nás tento bod zachrání, kdo ví,“ krčí rameny Busta.