Fotbalisty Bohemians 1905 už nebude trénovat Pavel Medynský. Po pondělní porážce s Baníkem Ostrava 0:1, která byla sedmou v řadě, ho dnes vedení klubu odvolalo a nyní jedná s kandidáty, kdo dvanácté mužstvo prvoligové tabulky převezme. Nový trenér by měl být znám nejpozději ve čtvrtek. Podle informací iDNES.cz je hlavním kandidátem jablonecký asistent Jozef Weber. Tréninky dočasně povedou dosavadní asistenti Václav Hradecký a Dalibor Slezák.
    
"Vedení klubu se situací v prvoligovém mužstvu opakovaně zabývalo již po podzimu. Bohužel ani doplnění mužstva a realizačního týmu ani celkem solidní výsledky v zimní přípravě nevedly k potřebnému zlepšení. Po prohře s Baníkem Ostrava už nešlo změny odkládat. Obsazení funkce hlavního trenéra bude klíčové pro nový začátek v boji o záchranu první ligy," uvedl ředitel klubu Ladislav Valášek pro klubový web.
    
Jednáním s kandidáty na trenéra byl pověřen sportovní ředitel Tomáš Požár. "Momentálně je hlavním kandidátem trenér, který nemá historický vztah k našemu klubu. Více sdělíme, až to bude vše dojednáno," řekl Požár.

Novým trenérem by se prý mohl stát jednačtyřicetiletý Weber, který dělá asistenta Františku Komňackému v Jablonci. Podle iDNES.cz dostal od severočeského klubu svolení s Bohemians jednat. Stejně jako pro Medynského by to pro něj byla první zkušenost v roli hlavního trenéra. Hráčskou kariéru Weber ukončil v roce 2007.
    
"Změny jsou naprosto nutné, ale v rozjeté soutěži to nebude jednoduché. Pevně věřím, že se podaří rychle dotáhnout jednání o náhradě trenéra Medynského a zmobilizovat všechny síly k záchraně první ligy pro Bohemku," dodal Požár.

Medynský převzal tým v létě po Pavlu Hoftychovi, kterému předtím dělal asistenta. Po vydařeném úvodu, kdy vyhrál s týmem čtyři z úvodních pěti zápasů sezony včetně soubojů se Slavií a mistrovskou Plzní, však postupně přišlo výsledkové trápení.
    
Poslední výhru si Bohemians připsali 1. října proti Žižkovu. V následujících deseti zápasech získali jen dva body a aktuálně mají na kontě sérii sedmi porážek. Na 12. místě tabulky tak mají už jen pětibodový odstup od sestupových příček.

Podle Medynského za krizi může ztráta zkušených hráčů

Podle Medynského se na krizi podepsal fakt, že tým v průběhu sezony přišel o zkušené hráče. "Doplatili jsme na to, že útočník Hartig byl v září uvolněn na hostování do Slovanu Bratislava. Navíc se zranil další zkušený hráč Nikl. Jeho absencí se narušila celistvost obranné čtyřky, což bylo hodně znát," tvrdil Medynský.
    
Tým však podle něj má kvalitu na to, aby se zachránil. "Je to o tom udělat jeden výsledek a otočí se to na psychice. Mužstvu nemohu vytknout nedostatek bojovnosti a touhy, zatím chyběla kvalita v útoku. Stačí, aby tam spadla nějaká šmudla, a mužstvo se chytne," dodal.
    
Trenéra v této sezoně už vyměnila i zbylá pětice ze spodku tabulky Žižkov, Ostrava, Olomouc, České Budějovice a Slavia, změny v realizačním týmu udělala také vedoucí Sparta.