Klub se tak rozhodl k logickému kroku a po nečekaném odchodu trenéra Šilhavého do Slavie sáhl do vlastních řad.

Pane Hynku, když jste se v létě připravoval na novou sezonu, tak jste asi nepočítal s tím, že na začátku září budete hlavním trenérem A týmu, že?

To by mě tedy vůbec nenapadlo. V personě Jardy Šilhavého jsem věděl, že je to delší štace a naučím se od něj spoustu věcí. Nakonec jsem musel využít jen ty tři měsíce, co tady byl. Takový rychlý spád jsem určitě nečekal.

Kdy jste cítil, že by to nemuselo být jen přechodné, ale mohl byste být trenérem oficiálně?

Ten první týden to bylo víceméně spíše na nejvyšším vedení klubu, které si ujasňovalo, jakou cestou ve finále jít. Myslím, že jedním z kandidátů, kdyby se rozhodlo jít koncepčně, jsem určitě byl.

Dohoda s klubem asi proběhla hodně rychle.

Ano. Tím, že se Dukla takto rozhodla, má moji maximální důvěru. Jsem tu od začátku, podílel jsem se na budování akademie a je to takové vyústění mojí práce.

Za sebou už v roli hlavního kouče A týmu máte zápas v Jablonci. Cítil jste nervozitu?

Nervózní jsem před každým zápasem. Na něčem v týdnu pracujeme a chceme, aby se to tam pak objevilo. Čekáte, jakým způsobem si s tím kluci poradí, a z toho jsem nervózní. Tím, že je to v lize a ne u mládeže, jde o výsledek, aby byli kluci více v klidu. Bylo to pro mě nové.

A bod z Jablonce také není v premiéře špatný…

Pokud nedáte o gól víc než soupeř, výsledek je vždy spravedlivý. Bod beru, ale hlavně mě potěšil výkon hráčů. Věřím, že na něj navážeme.

Teď máte před sebou derby s Bohemkou. Jak tvrdý očekáváte zápas?

Určitě hodně. Fotbalisté Bohemky jsou kompaktní a důrazní, tyhle atributy vždycky měli. Navíc trenér Koubek k tomu přidal své zkušenosti a glanc. Čeká nás náročné utkání.

V Dukle jste zastával funkci šéfa profesionálního úseku mládeže. Musí tohle teď jít stranou?

V klubu jsou pozice, na kterých jsou lidé zodpovídající za daný úsek. V rámci koncepce se o tom bavíme na sportovní radě a komunikace bude i nadále probíhat. Nyní se ukáže, jestli je otevřená a že to není na jednom člověku. Jsme všichni propojení a tak to není pouze o pozici šéfa tohoto úseku.

Naopak máte výborný přehled o mladých talentech, čehož se dá využít.

Už v létě, kdy skončilo řadě zkušených hráčů hostování, to klub doplnil mladšími kluky. Buď se vrátili z hostování, nebo přišli z juniorky. Omlazené to už je, teď je to o tom, jakým způsobem se kluci projeví a jak se nám podaří je zabudovat mezi zkušené hráče. Jejich pracovitosti určitě důvěřovat můžeme. Když klub přistoupil k tomu, že si vybral svého trenéra, tak se budu snažit, abychom mohli dál jít v nastavené cestě.

Vybral jste si už realizační tým?

Plný realizační tým by se měl představit až po utkání s Bohemkou.

Pan Šilhavý vyhlásil za cíl pohybovat se v horní polovině tabulky. Na tom se asi nic měnit nebude.

To je na polemiku. Nevím, jak to probíhalo mezi vedením klubu a trenérem, když se cíle stanovovaly. Tým je postaven tak, že je schopen fungovat v rámci kombinace zkušenosti a mladosti. Ale nechci říkat, že bychom bojovali o poháry.

Čtěte také: Koučem Dukly zůstává Hynek. Na Julisce chtějí dávat prostor odchovancům