„Díky posilám a uzdraveným klukům se zvýšila konkurence v týmu a máme více variant sestavy.“

 

Zimní příprava je skoro u konce, uspokojila vás?

Ano, jsem spokojený hned ze dvou důvodů. Prvním je fakt, že jsme trénovali se všemi hráči. Když někdo na chvíli vypadl, tak pouze kvůli drobnému a krátkodobému šrámu. Nikdo se nezranil, mohli jsme využít i hráče, kteří na podzim nebyli vůbec nebo dlouho k dispozici: Švec, Tetteh a Luts. A za druhé mi udělaly radost výsledky, i když šlo pouze o přípravu.

O čem vypovídají?

Že dokážeme zvládat náročná utkání. Ve finále Tipsport ligy jsme sice prohráli s Brnem, ale po velice vyrovnaném průběhu. Na soustředění jsme prohráli s Kazaní 0:1, ale výsledek neodpovídal tomu, co týmy na hřišti předváděly. Gabalu jsme porazili 3:1 i přesto, že pokud porovnáte rozpočty, tak jsou naši soupeři o několik levelů výš a poté jsme ještě remizovali s Valgirisem 2:2, i když jsme většinu zápasu hře dominovali a mohli klidně vyhrát 8:3.

Dostávali stejnou porci minut všichni fotbalisté?

Ano. Protáčeli jsme pravidelně úplně všechny. I když jsme do obou poločasů nasadili dvě různé jedenáctky, tak jsme byli schopni předvádět způsob hry, který chceme mít zažitý a stává se pro Bohemku charakteristickým. Kluci tento projev vstřebávají a v porovnání s letní přípravou vnímám, že jsme o kus dál. Jde ovšem pořád o přípravu, nemáme automaticky zaručené bodové zisky v lize.

Jak se v Ďolíčku obměnil kádr?

Ideálně. (usmívá se) Odešli pouze hráči, kteří nebyli v základní sestavě, nikdo z ní, což se na Bohemce v zimě často nestávalo. Navíc jsme se posílili o brankáře Bártu, středního obránce Bederku a krajního záložníka Závišku.

Jako posily se dají označit i uzdravení hráči.

Přesně tak. Díky posilám a uzdraveným klukům se zvýšila konkurence v týmu a máme více variant sestavy. Můžeme flexibilněji reagovat na zranění, nemoci, karty, ale i na aktuální situaci v průběhu jednotlivých utkání.

Docela změna. V Ďolíčku se Často řešily spíše problémy s malým počtem hráčů.

Přesně tak. Teď mám naopak problém, jak sestavu poskládám. Vím, že na tribunu budu muset posadit hráče, kteří by klidně mohli nastoupit v základní sestavě.

Vyhlédnutá posila, jihlavský útočník Ikaunieks v ní ale nebude. Proč jednání utichla?

Měli jsme o něj zájem a nějaká jednání proběhla. Poslali jsme do Jihlavy nabídku, ale jejich požadavky byly poněkud odlišné. Teď je situace v bodě spánku, ale dokud není konec přestupního termínu, může se stát cokoliv.

Chtěl byste ještě posílit některé posty?

Jsem schopný si představit, že jaro odehrajeme s těmi hráči, které máme. Jsme dobře připraveni, a když nikdo nepřijde, svět se nezboří. Klidně bych ale uvítal ještě útočníka a na kraje záložníka i obránce. S největší pravděpodobností zůstane kádr takový, jaký je teď. Pokud by byl nějaký pohyb, pak nepatrný.

 A důležité bude chytit začátek jara. Což obecně tvrdí všichni trenéři…

Někdy se start až přeceňuje. S Vlašimí jsem dvakrát zažil začátek, kdy jsme měli po pěti kolech dva body a nakonec jich nasbírali ještě hodně. Pro trenéry i hráče je ale pochopitelně lepší, když jsou bodové přísuny rovnoměrně rozdělené, aby vše probíhalo psychologicky v klidu. Když prohrajete pět zápasů a pak zase pět vyhrajete, tak jsou emoce zbytečně vyhrocené. Budu rád, když chytneme začátek, ale pokud náhodou ne, tak se z toho nepo…

 Ještě odbočme od fotbalu. Herec Jaroslav Dušek na vás v televizi „práskl“, že spolu hrajete pravidelně tenis…

Má pravdu, ale teď nebylo moc času. Chodíme vždy v pátek dopoledne a ne vždy se mi poštěstí přijít. Doufám, že bude mít na jaře lepší docházku.

Schází se na něm více osobností?

Do Černošic jezdí hrát pánové Dušek, Dvorník, Hřebík ze Sparty nebo bývalý šéf volejbalového svazu Haník. Chodím na tenis také na Spartu, kam kromě zmiňovaných lidí zavítá třeba Sláva Lener nebo Josef Hašek.

 A kdo je z vás nejlepší?

Nebudu skromný, myslím, že turnaj ve dvouhře bych vyhrál já. (směje se) Ale to je tím, že jsem z celé party nejmladší. Jsem člověk, který rád vyhrává a udělá pro vítězství maximum, ale jak jsem starší, tak si uvědomuje radost ze samotné hry a ze setkání s přáteli. Cesta je důležitější než cíl.