„O start Slavie jsme pochopitelně měli zájem, ale došlo u nich k posunu termínu o pět dní, což nakonec rozhodlo o tom, že nakonec hrát turnaj nebude,“ vysvětluje absenci úřadujících mistrů ředitel turnaje Aleš Kolář.

Juniorku nechtěli 

Slávisté chtěli jako náhradu přihlásit svoji juniorku, ale do této varianty se pořadatelům nechtělo. S tím, že poměří se slávisty síly, se nejvíce těšili rivalové z Bohemians. I ti měli zájem na tom, aby místo juniorského týmu Slavie nastoupil někdo jiný, kdo přihlásí svůj A tým. Volba nakonec padla na nováčka druhé nejvyšší soutěže, pražskou Olympii.

„Zástupci Bohemians nás poprosili, abychom vzali raději Olympii, že hraje dobrý fotbal,“ dodává Kolář. Zimní Tipsport ligy se tradičně zúčastní šestnáct týmů, které budou rozděleny do čtyř skupin. V nich si zahraje každý s každým, vítěz si zajistí postup do závěrečného Final four.

A hned dvě skupiny bude hostit metropole. Již tradiční zázemí má Tipsport liga na Vyšehradě a tentokrát se do ní zapojí i areál Xaverova v Horních Počernicích. Další dvě skupiny se odehrají ve Frýdku-Místku a v Brně. Závěrečnou bitvu nejlepších čtyř celků bude hostit stadion vyšehradských Šemíků.

Obhájce chybí 

Na turnaji chybět tradiční účastník z Mladé Boleslavi, který minulý ročník vyhrál. „Složení účastníků se uzavírá během září a Boleslav nebyla v tu chvíli schopná potvrdit svou účast, protože jí nevyšel začátek ligové sezony. Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat,“ říká ředitel turnaje.

Ve vyšehradské skupině bude favoritem tým Bohemians, který změří síly se třemi druholigovými protivníky. Nejnabitější skupinu uvidí fanoušci na Xaverově, kde proti sobě nastoupí ligová trojice Liberec, Jablonec, Jihlava a doplní ji Hradec Králové.

Až třetí kritérium 

Moravské skupiny zpestří i zahraniční účastníci. V Brně si zahraje slovenská Skalica, ve Frýdku pak Poprad a polská Lódž. Turnaj je zajímavý i tím, že při rovnosti bodů ve skupině nerozhoduje vzájemný zápas.

To je až třetí kritérium. Tím hlavním je brankový rozdíl, následuje větší počet nastřílených gólů a až poté by se ke slovu dostal vzájemný duel. To aby odpadla výhoda domácího prostředí pro některé z účastníků.

Turnaj. Infografika.