„Zdravotní stav našeho týmu není dobrý. Ani nebudu specifikovat všechny hráče, protože by jich bylo víc. Máme problémy," řekl na středeční tiskové konferenci slávistický trenér Miroslav Beránek.

Latka vynechal poslední tři kola, Zmrhal se zase zranil v minulém utkání proti Bohemians 1905. „Martin Latka začal individuálně trénovat, je to s otazníkem. Zmrhal zatím ještě netrénuje," přiblížil Beránek stav marodů.

Absence hráčů základní sestavy je pro něj komplikací. „Sportovní život je ale takový, že se musíme naučit hrát v sestavě, která třeba není ideální. Máme nějaké hráče, z těch to poskládáme. Pořád věřím, že aspoň jeden nějaký zkušený (stoper) tam bude," uvedl Beránek.

O favoritovi není pochyb

Mezi druhou Spartou a jedenáctou Slavií je rozdíl 26 bodů a vzhledem k absencím v sestavě červenobílých budou Letenští ještě větším favoritem. „Když se podívám na tabulku, je jasné, že obrovským favoritem jsou tentokrát domácí. Na druhou stranu jedná se jenom o jeden zápas, je to derby a v tom utkání se může stát všechno. To je taková naše naděje. Pod větším tlakem jsou určitě domácí," prohlásil Beránek.

Slávisté dostali od Sparty do svého sektoru k dispozici dva tisíce vstupenek, v tuto chvíli je prodáno 1100 lístků. V sobotu v jednu hodinu odpoledne odstartuje od stadionu v Edenu tradiční pochod fanoušků směrem na Letnou, účastnit se má asi 1500 lidí.

Trenér Slavie Miroslav Beránek: Derby ukáže, jak kvalitní náhradníky máme

Deli nenastoupí protože přišel ze Sparty. Není to podivné?

Chtěli jsme ho už v zimním termínu a Sparta přestup podmínila touto klauzulí. My ji museli akceptovat. V současné situaci nám bude Deli hodně scházet.

Jak to vypadá s Latkou a Zmrhalem?

Latka začal s individuálním tréninkem, Zmrhal se po zranění proti Bohemce do přípravy ještě nezapojil.

Jak se na derby, i přes tohle všechno, těšíte?

Je to prostě největší zápas v lize. Když se podíváme na tabulku, tak je jasné, že obrovským favoritem jsou domácí. Na druhou stranu, jedná se jen o jeden zápas a je to derby, ve kterém se může stát všechno. To je naše naděje. Fanoušci chtějí vidět dobrou hru a vítězství svého týmu. Věřím, že uděláme maximum pro úspěch a jestli to bude stačit, to uvidíme až po zápase. Určitě pod větším tlakem jsou domácí. Musím poskládat sestavu z hráčů, jež budu mít k dispozici a naučit se hrát ve složení, které nebude ideální. A přitom věřit, že všichni budou na derby patřičně nažhavení a nechají na hřišti všechny síly.

Opět to začalo střílet Lafatovi, který vám dal dva góly v derby už na podzim…

Je to rozený kanonýr, ale nemůžeme myslet jen na jeho hlídání. Ve výborné formě je Kadlec, je tam dále Dočkal, Krejčí, Matějovský. Síla Sparty je veliká.