Jak se vám líbil zápas?

Já si myslím, že byl dobrý. Hrálo se bez rozcvičení, takže ze začátku trochu pasivněji, ale potom to chytlo tempo, chvílemi to dokonce bylo i nahoru dolů a padly i hezké branky.

Co rozhodlo o vítězství Slavie?

Doufám, že naše větší kvalita. (směje se) Dali jsme dva šťastné góly, a to asi rozhodlo.

Připravoval jste se nějak na tento zápas, nebo jste do něj rovnou naskočil?

Žádná příprava se nekonala. Silvestrovské derby je takové správné uzavření sportovního roku a ideální příležitost vidět se s lidmi, se kterými se během roku příliš nepotkáte.

Jaká byla derby vaší kariéry?

Většinou nepodařená. Ta silvestrovská se nám daří víc, než mistrovská. (směje se) Aspoň na starý kolena to Spartě trochu vracíme.

Jsou tato derby vyhecovaná stejně jako ta mistrovská, která jste absolvoval?

Do jisté míry ano. Každý z nás chce vyhrát. I když si jdeme zahrát jen tak na plácek, tak chceme zvítězit. Sportovci to takhle v hlavě prostě mají. Když se ale hrála derby o body, tak měla jinou úroveň a byla o hodně vyhecovanější.

Dovedete si představit, že 
byste během své kariéry přestoupil k rivalům do Sparty? Klubismus byl tehdy o něco větší, že?

Klubismus roste s tím, jakou dobu člověk v klubu je. Čím déle jsem byl ve Slavii, tak o to méně by byl eventuální přestup přijatelný. Na stole ale nikdy žádná nabídka nebyla. Dneska tedy můžu říci, že určitě ne.

Co byste popřál do nového roku všem slávistům?

Samozřejmě lepší sportovní formu, více klidu na práci a na sport obecně, protože v klidu se vždycky pracuje líp. To by slávistům přineslo i lepší výsledky a pohodu. Stejně tak by vzrostla na straně fanoušků. Ve špatném stavu jsou červenobílí už poměrně dlouho, tak by si klid jistě zasloužili. Snad se Slavia brzy vrátí na dřívější pozice a bude hrát opět o poháry a o tituly. Tak jako za našich časů.

Co byste popřál sparťanům?

Aby si udrželi výkonnost a formu, kterou měli na podzim po vyřazení z pohárů. Boj o titul může být zajímavý až do konce a sparťanská forma český fotbal vždy posouvá výš