Dukla se Žižkovem hrála o postup, který by patřil vítěznému mužstvu, ovšem po remíze 2:2 se radoval ten třetí vzadu, České Budějovice.

Bohemians - Most

Převaha ligového týmu byla od začátku zápasu patrná. Na úvodní trefu Jindřiška sice dokázali Severočeši odpovědět vyrovnáním, ale pak už skórovali pouze Pražané. Na poločasových 2:1 upravoval Nerad a po přestávce se trefili i Mosquera s Mikušem.

Roman Pivarník, trenér Bohemians: „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme postoupit a také s určitými obavami, protože jsme přišli o všechny stopery. Měl jsem obavy, aby se ještě něco nestalo s dalšími klíčovými hráči, jsme pořád v úvodu přípravy a potřebuju hráče zdravé do ligy. Most k tomu přistoupil jako většina druholigových soupeřů, tedy hodně aktivně, agresivně a my byli nuceni hrát rychle, ale také opatrně v soubojích. Pomohli nám hráči z juniorky, oba stopeři odtáhli celý zápas a až na několik taktických chyb ten zápas zvládli. Vytvořili jsme si dostatek šancí a zaslouženě postoupili. Soupeře jsme do několika gólových šancí pustili, ale náš mladý brankář Dočekal to dokázal vychytat.“

Wolfgang Jerat, trenér Mostu: „Musím soupeři gratulovat, zaslouženě vyhráli. Z mého pohledu možná jedna dvě obdržené branky byly zbytečné. Bylo to také tím, že druhou půli nastoupili za Bohemku kvalitnější hráči. Zápas měl kvalitu, náboj, škoda, že to trochu ovlivnil rozhodčí a připískával Bohemce. Turnaj byl na výborné úrovni, rozhodčí ale příliš ne. Vítězství pro Bohemku je ale v pořádku.“

Bohemians Praha 1905 – Baník Most 4:1 (2:1)
Branky: 4. Jindřišek, 36. Nerad, 75. Mosquera, 79. Mikuš - 26. Danoski. Bohemians, 1. poločas: Dočekal - Bartek, Pechr, Rothe, Kalina - Moravec, Jindřišek, Nerad, Mbengono - Bratanovič - Lietava. 2. poločas: Dočekal - Pauschek, Pechr, Rothe, Šírl - Cicman, Hubínek, J. Rada, Mosquera - Havel - Mikuš.

Dukla - Žižkov

Karty byly rozdány jasně - vítěz postupuje, při remíze postoupí České Budějovice. Druholigový Žižkov držel s Duklou krok a v první půli byl i lepší. Zaslouženě ji vyhrál gólem Voltra a když Dukla srovnala Bergerem, ihned poslal Žižkováky zpět do vedení Hašek. Definitivu výsledku a radost do Budějovic ale dal v 72. minutě Daniel Tetour.

Jan Suchopárek, asistent trenéra Dukly: „Chtěli jsme vyhrát a postoupit, ale to se bohužel nepovedlo. Za první poločas jsme si nezasloužili nic jiného, než prohrávat. Vývoj tomu napovídal, Viktorka byla pohyblivá, napadala naší rozehrávku, my hodně kazili přechod do útočné fáze a z toho pramenily chyby a šance soupeře. Ve druhém poločase po vystřídání nastalo zlepšení a i když jsme kombinovali a hráli přímočaře, tak se nám ve finální fázi nepodařilo vytvořit větší množství šancí. Vyrovnali jsme, ale po nedůslednosti kolem šestnáctky zase inkasovali. V závěru jsme Viktorku přitlačili, chtěli vyhrát i za nepříznivého stavu, ale podařilo se nám jen vyrovnat.“

Jindřich Trpišovský, trenér Žižkova: „V první půli jsme hráli velice dobře, tak, jak jsme chtěli. Vysoko napadali, snažili se Dukle brzdit rozehrávku a to se nám dařilo. První půle byla kvalitní, ve druhé byla vlivem různých faktorů kvalitnější na míči Dukla. Od 55. do 70. minuty si vytvořila veliký tlak, těžiště hry přesunula k nám a dostali jsme zbytečný gól na 1:1. Vzápětí jsme dali na 2:1, ale opět po zbytečném odrazu inkasovali na 2:2. Celkově to bylo kvalitní utkání, v první půli jsme s Duklou drželi krok, ve druhé ale tahali nohy. Remíza je asi zasloužená. Pro nás to byla výborná příprava na dobrém terénu. Hrajeme podobným stylem jako Dukla, takže to byla dobrá konfrontace. Postavili jsme spoustu mladých hráčů a ti nepropadli. Trochu jsme ale zklamaní, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, když jsme dvakrát vedli.“

Dukla Praha – Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)
Branky: 58. Berger, 72. Dan. Tetour - 23. Voltr, 60. Hašek. Dukla: F. Rada - Juroška (46. Kluk), Vorel (46. Reiter), Hlinka, Preisler (46. Matěj Hanousek) - Marek Hanousek (46. Považanec), Gedeon, Dan. Tetour  - Čajič, Jak. Mareš, Vopat (58. Děrgačev). Žižkov: Holý - Souček (75. Podzimek), Hovorka, Karafiát, Vondra - Trnka (75. Madej), Opluštil (46. Šťastný), Hašek, Podrazký, Mysliveček (84. Opluštil) - Voltr (46. Hejný).

Jak dál?

Na Vyšehradě se v sobotu odehrají zápasy skupina A a B, nastoupí proti sobě týmy na druhých, třetích a čtvrtých místech. Hrát se tak budou duely (postupně od 10 hodin) Kolín - Vlašim, Most - Žižkov a Dukla - Táborsko.

Nejlepší čtyřku, „vyšehradskou“ dvojici Bohemians a České Budějovice doplnili vítězové dalších dvou skupin - Zlín a Hradec Králové. A právě tyto dvojice se utkají v sobotu v semifinále. Hraje se na hřišti v Brozanech, vedení turnaje se rozhodlo závěrečné zápasy dávat do menších měst, kde je hlad po fotbale. O den později se tam sehrají také zápasy o třetí místo a finále.