Jak na své působení ve Slavii vzpomínáte? Sledujete stále její výsledky?
Ve Slavii jsem prožil jedny z nejlepších momentů své fotbalové kariéry, na které se nedá zapomenout. Byla to pro mne nová výzva, dařilo se nám. Vzpomínám v dobrém i na trenéra Jarolíma, který nás k úspěchům dovedl. Zapomenout se nedá ani na slávistické fanoušky, kteří byli vždycky výborní. Výsledky sleduji na internetu, je škoda, že se nedaří tak jako dřív.

Byl jste v Praze od té doby, kdy jste přestoupil do Hamburku?
Byl jsem na oslavách druhého titulu šest měsíců po mém odchodu do Německa, pak několikrát jenom na návštěvu. Do Prahy se vracím rád.

Jaká byla vaše angažmá v Bundeslize a v Premier League?
Jsou to jedny z nejlepších soutěží na světě, hraje se na velkých stadionech v parádní atmosféře. Je pravda, že v Anglii se hraje méně technicky než v Německu, ve hře je hodně neúprosných soubojů. Získal jsem určitě další cenné zkušenosti.

Máte na svém kontě 25 startů za Senegal, i když jste měl původně reprezentovat Kapverdské ostrovy. Jak k tomu došlo?
Pro mne je to vždy čest reprezentovat zemi jednoho z mých rodičů. Jsem rád, že to nakonec skončilo tak, že jsem začal hrát za Senegal, podmínky i kvalita hry je tam na mnohem vyšší úrovni, stejně tak jsou vyšší i ambice a cíle. Mým snem je, abych si jednou se Senegalem zahrál proti české reprezentaci.

Dovedete si představit návrat do Slavie? Dostal jste od ní nějakou nabídku?
V minulém roce došlo k nějakému kontaktu se Slavií, ale nedohodli jsme se na podmínkách smlouvy. Pokud by se to někdy podařilo, tak bych se návratu nebránil. Slavia mne dala hodně. Třeba se jednou opravdu do české ligy vrátím. V současnosti ale žádnou nabídku ze Slavie ani z jiného českého klubu nemám, jenom z klubů, které nejsou z Čech.

Vídáte se stále se svým bývalým spoluhráčem ze Slavie Tijani Belaidem?
S Tijanim se vídáme pravidelně, má v Paříži byt nedaleko ode mne.

close fb-pd-podval zoom_in

Mickäel TAVARES

Narozen: 25. října 1982
záložník
reprezentant Senegalu
(25 startů)

Kariéra
2005–2007 Tours
2007–2009 Slavia Praha
2009 Hamburk
2010 Norimberk (hostování)
2011 Middlesbrough (hostování)

Ondřej ZLÁMAL