Byla to poněkud paradoxní situace. Jeho svěřenci vyhráli na půdě největšího favorita letošního ročníku pražského přeboru Dukly B jasně 3:0, přesto měl trenér vítězných Uhelných skladů František Mysliveček dvojakou náladu.

Jeho svěřenci mohli podle jeho slov vyhrát daleko víc než 3:0, o to ale ani tak nešlo. „Jsme rozčarováni ze způsobu řízení zápasů v přeboru. To je degradace fotbalu. Metr rozhodčích je velmi nejednotný, hráči nevědí, co si mohou dovolit a co už ne,“ zlobil se Mysliveček.

„To slyším poprvé,“ reagoval překvapeně šéf Pražského fotbalového svazu Václav Chvála. „Komise rozhodčích funguje dva roky pod vedením Jiřího Ulricha a většina zástupců klubů přeboru z ní byla nadšena.“ Školení pražských arbitrů a „sjednocování metru“ probíhá podle Chvály každého půlroku, názoroví oponenenti ale deklarované nadšení nesdílejí.

„Zápasy řídí mladí, arogantní kluci a podle toho to vypadá. Ať si pak takové zápasy hodnotí sami,“ postavil se za Myslivečka jeden z jeho kolegů z přeboru, jenž raději nechtěl být jmenován.

Pražský přebor má teprve sedm odehraných kol, tedy sotva polovinu podzimní části. A už nyní někteří klíčoví hráči nemohou nastoupit vinou čtyř žlutých karet. Tak jako například kanonýr Uhelných skladů Ondřej Hnát. „Tihle kluci jsou ryzí amatéři, normálně chodí do práce, to je jejich hlavní starost. A teď dostanou stop za karty. Co to je za nesmysl? Sčítání žlutých karet v amatérské soutěži nemá co dělat,“ řekl Mysliveček. A řada dalších klubů přikyvuje.

„To by pak ale nemělo udělování karet žádný smysl. Jak potom chcete udržet chování hráčů v patřičných mezích? Jsem v této funkci přes deset let a už když jsem nastoupil, se karty v přeboru sčítaly. To není novinka. A sčítají je všechny kraje, nejen Praha,“ reagoval Chvála.

S disciplinárními prohřešky souvisejí i pokuty hráčů a klubů. „Pražský fotbalový svaz žije z našich pokut,“ přitvrdil kritiku kouč US. „Ne, nežijeme z nich, nezkonzumováváme tyhle prostředky. Naopak jsme asi tak tři a půl až čtyři miliony korun v plusu,“ bránil se Chvála.

„Misto konstruktivní manažerské práce se svaz zaměřuje na represivní činnost,“ dodal Mysliveček.

„Všechny kluby dostaly vyúčtovaní, vše můžeme doložit. Naše bilance je aktivní, vydrželi bychom teď možná až čtyři roky bez finančních vstupů. Je to důležité, možná budeme muset hledat nové sídlo pražského fotbalového svazu,“ nastínil nevyhnutel-nost mimořádných investic Chvála.