Exotickou Dubaj nahradil větrný a mrazivý Strahov, výsledek se ale nezměnil.

Při posledním přípravném zápase na herním soustředění fotbalisté Slavie porazili 2:0 reprezentaci Ázerbajdžánu, v prvním duelu po návratu včera přehráli tím samým skóre slovenskou Nitru.

Trefili se nováčci

V obou utkáních se překvapivě trefil stoper Hošek, ale jinak se fanoušci dočkali hned několika novinek – ne vždy příjemných. „Zdravotní prognózy Pepy Kaufmana? Žádná sláva,“ posteskl si kouč Karel Jarolím. Posila z Teplic přišla, aby nahradila Krajčíka na pravém kraji obrany, jenže záhy se zranila. „Má zřejmě poraněný meniskus, možná taky vazy. Začátek ligy nestihne, do dalších odhadů bych se nechtěl pouštět,“ prohodil Jarolím.

Na místo pravého beka se tak zatím jeví jako nejlepší alternativa slovenský pracant Peter Grajciar, který se dostává do velmi slušné formy. Ve středuna první branku Slavie centroval z rohového kopu, druhý krásně vstřelil z trestňáku z třiceti metrů. To vše proti svému bývalému zaměstnavateli. „Byl jsem zvyklý hrát v záloze, je to pro mě trochu netradiční post. Ale trenér chce, abych hrál hodně útočně, což mi vyhovuje,“ vyprávěl Grajciar.

Zranění i uzdravení

Koleno má poraněno i Vladimír Šmicer, ani on, stejně jako Kaufman, nestihne začátek ligy.

Kromě toho ale Slavia hlásí jeden velký návrat: druhý poločas odehrál stoper Marek Suchý, který v Dubaji ani netrénoval s týmem, vinou zrádného zánětu šlach. „Jde už jen o to, aby získal herní jistotu,“ mohl se včera zaradovat slávistický kouč. „Je to úplně v pořádku,“ doplnil Suchý.

Nepříliš povedenou obnovenou premiéru si v sešívaném dresu odbyl útočník Tomáš Pekhart, celý zápas odehrál střídavě na pravé záloze a v jejím středu solidně explzeňský Petr Trapp. „Ale doufám, že to bude jen lepší,“ prohlásil přesto Trapp.

Kdo půjde ven?

A kromě toho Slavia zkoušela úplného nováčka Denise Romanovse, lotyšského gólmana z Dynama Bukurešť. Spolu s Divišem by mohl jistit záda čerstvému reprezentantovi Vaniakovi, další gólman Michal Vorel patrně tým opustí.

Stejně jako jeden z útočníků, jeho jméno ale kouč Jarolím oznámí až koncem týdne.

Jisté je, že jeden z „ohrožených“, Milan Ivana, včera kvůli nachlazení na Strahově vůbec nebyl…