Pět posledních zápasů fotbalistů Bohemians 1905 = pět výher. A pokud do nich naskočil od začátku útočník Milan Škoda, byla na světě další rovnice: gólová. Tři přesné zásahy do sítě Slovácka, Hradce Králové a naposledy i Třince.

„Ze začátku soutěže mi to tam moc nepadalo,“ říkal s výrazem průšviháře v obličeji dlouhán ve vršovickém útoku.

Kde se vzalo vaše střelecké znovuprobuzení?

Sám nevím. Pravda, ze začátku ligy mi to tam moc nepadalo. Na tréninku dřu. Lítá mi to tam stejně jako při zápasech. Je to o psychice, cítím se po povedeném zápase lépe.

Musí vás mrzet, že druhá liga končí už příští víkend…

Zkrátka smůla, že jsem se tak rozjel ke konci. (smích) Snad mi to vydrží i přes zimní přestávku.

Bohemians 1905 už jsou v regulérní hře o postup do nejvyšší soutěže. Nebojíte se, že tým v zimě posílí další útočníci?

Takhle to neberu. Prostě ve fotbalových klubech to tak chodí. I tady se dá čekat, že přijdou hráči. Na mně je, abych poctivě trénoval. Pak ať rozhodnou trenéři.

Zpátky k posledním utkáním. Vaše branky v nich notně pomohly k vítězné sérii. Dokázali jste vyhrát na hřištích soupeřů, kteří se chtěli prát o postup…

To je hodně pozitivní. Navíc když jsme měli někdy v půlce soutěže smolnou sérii bez vítězství. Těch posledních pět kol bylo fantastických. Krizi jsme překonali.

Nyní vás čeká v podzimní derniéře utkání na půdě Opavy…

A hodně těžký zápas. Chtěli bychom přezimovat na vedoucí příčce druhé ligy. I když si pamatujeme sílu opavského týmu. Proto uděláme maximum.