Stadion, kde hraje své domácí zápasy také Slavia, se proměnil v kolosální divadlo, ale téměř bez diváků.

„Atmosféra zas tak špatná nebyla. Problém ale je, že tu není atraktivní fotbalové prostředí. Slavia má problémy nalákat diváky na své zápasy a my ty problémy máme desetkrát větší,“ řekl kondiční trenér Sparty Jiří Formánek.

„Strahov je sice nádherný stadion, ale na fotbal špatně stavěný. Konečně si dokážu představit, jak se asi hraje Slavii před dvěma tisíci diváky, natož pak nám. Dvě stě lidí je hrozně málo,“ připojil se záložník Krče David Hubený.

Monumentální, třicet let starou stavbu, ozvučil nejvíce hlučínský fanoušek, který po celý zápas zkoušel „divadelní“ akustiku stadionu. „Pořád něco hulákal, sám jako voják v poli, byl hodně hlasitý,“ usmál se Hubený.

Krč se ujala vedení po brance Vojtíška ve dvacáté minutě, o chvíli později ale domácí zamrazilo po vyloučení Houštěckého. „Početní převaha zásadně ovlivnila hru. Logicky nás začali přehrávat, ale úplně jsme nezalezli,“ zhodnotil Formánek.

Sparta nakonec byla ráda i za remízu. Tím spíš, když tým skolila viróza. „Chytli jsme ji skoro všichni po prvním kole v Hradci. Po zápase jsme toho měli vážně dost,“ prohlásil Hubený.